Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Marka Casio powstała na początku XX wieku. Od początków jej istnienia wierna była filozofii najnowszych rozwiązań technologicznych. Po ponad 100 latach firma nadal wierna jest tradycji i tworzy nietuzinkowe technologie, które tworzą najnowocześniejsze zegarki męskie Casio.

 Od ponad 100 lat tworzy nieszablonowe rozwiązania technologiczne. Poszczególne czasomierze są odporne na wstrząsy czy posiadają ogromną szczelność. Użytkownik może śmiało zabrać wybrany model na wspinaczkę górską czy do nurkowania w Egipcie. Wybrane egzemplarze mają także rozbudowane chronografy, które wskazują rozbudowaną datę, odmierzają czas do tysięcznych sekundy lub wskazują temperaturę, wysokość lub głębokość. Jednak to nie wszystkie technologie, jakie oferowane są przez zegarki męskie Casio. Zegarki sterowane falą radiową są i mają dokładność do 1 sekundy na milion lat! Te wszystkie technologie powodują, że czasomierze Casio sprawdzają się w ekstremalnych warunkach i wykonują specjalistyczne zadania dla rajdowców, sportowców czy zapalonych podróżników. Jakie jeszcze technologie skrywają w sobie zegarki Casio?

Chronografy

Chronograf jest dodatkową funkcją różnych pomiarów. Podzielony jest na małe tarcze, zwyczajowo trzy małe wskazania, które pokazują alternatywne pomiary czasu dla tradycyjnych wskazówek. Na chronografie może być rozbudowana data, czyli wieczny kalendarz lub multidata. Wieczny kalendarz pokazuje wszystkie dni miesiąca, bez korekty ręcznej z 30 dnia na 31. Ma wliczone miesiące przestępne i nie wymaga ingerencji użytkownika w regulowanie datownika. Multidata to znowu rozbudowanie wskazań na dni tygodnia, dni miesiąca, miesiące, a nawet czas zimowy i letni. Chronograf może być także rozbudowaną wersją stopera analogowego, co do tysięcznych sekundy. Na chronografie może znajdować się również inny specyficzny pomiar czasu do 30 minut czy nawet czas jednej połowy meczu piłkarskiego. Zegarki męskie Casio mają również bardziej zaawansowane technologie: termometr, wysokościomierz czy głębokościomierz. Zegarki pokazują temperaturę otoczenia, ciśnienie atmosferyczne lub wysokość nad poziomem morza.

Tough Solar

Zegarki męskie Casio wyposażone są w specjalną technologię zwaną Tough Solar. Jest to system ładowania zegarka energią słoneczną. Czasomierz wyposażony w omawianą technologię absorbuje i przetwarza energię słoneczną za pomocą wbudowanych paneli na tarczy. Dzięki technologii zegarka pracuje praktycznie nieskończenie. Zaletą omawianej funkcji jest to, że nawet minimalna dawka światła wystarcza do tego, aby ładować zegarek. W skrajnym przypadku, gdy na zewnątrz jest noc, wystarczy zegarek położyć pod lampką nocną, aby rozpocząć proces ładowania. Takie rozwiązania są szalenie wygodne, ponieważ eliminują konieczność wymiany baterii czy nakręcania mechanizmu automatycznego.

Wave Ceptor

Jest to technologia, która pozwala na pracę zegarka bez ingerencji człowieka. Czym jest technologia? Zegarki męskie Casio, które mają wbudowaną technologię Wave Ceptor, ustawiane są przez zegar atomowo-cezowy w Brunszwiku nawet z odległości 1500 km. Zegarki są regulowane automatycznie i nie potrzebują ręcznej ingerencji koronką czy przyciskami w ustawienia czasu. Dlaczego ustawienia zegara atomowego i synchronizacja zegarka naręcznego są tak chwalone? Zegar atomowy jest najdokładniejszym zegarem świata. Jego dokładność jest szacowana przez naukowców do jednej sekundy na milion lat. Czasomierz naręczny z technologią Wave Ceptor nie spóźnia się i zawsze pokazuje aktualny czas, ponieważ synchronizacja odbywa się przynajmniej raz na dobę.

Technologia Bluetooth

Jest to technologia, którą oferują zegarki męskie Casio Edifice. Po zainstalowaniu specjalnej aplikacji na smartfona zegarek łączy się z telefonem, uzyskując dostęp do kilku użytecznych funkcji. Dzięki technologii zegarek może pobrać ze smartfona aktualną datę i czas, według strefy czasowej, w której znajdują się urządzenia. Synchronizacja jest niemal natychmiastowa po połączeniu. Zegarek może również uzyskać dostęp do lokalizacji linii metra czy lotnisk. Bardzo użyteczną funkcją jest także możliwość ustawienia za pomocą technologii alarmu w zegarku, timera czy dodatkowego czasu. Za pomocą zegarka Casio i smartfona można ustawić dwie strefy czasowe jednocześnie wyświetlane na ekranach zegarka. Technologia jest przydatna osobom o dużym zacięciu podróżniczym lub zapracowanym przedstawicielom, często zmieniającym strefy czasowe. Sam zegarek może również powiadamiać sygnałem o przychodzących wiadomościach e-mail.

Smart Access

Zegarki męskie Casio mające funkcję Smart Access, mogą być ustawiane za pomocą koronki. Jest to uzyskiwanie dostępu do poszczególnych funkcji, technologii opatentowanych przez Casio dla napędów analogowych i elektronicznych. Zaletą technologii jest awaryjne przeskakiwanie pomiędzy stoperem, godziną czy timerem.

Zegarki męskie Casio oferują szereg rozmaitych funkcji, a wiele z nich jest opatentowana przez markę i dostępna wyłącznie w wybranych modelach. Technologie i ich funkcjonalność służą w świecie biznesu, sportu i pomagają w pracy czy osiąganiu lepszych wyników treningowych. Zegarki świetnie sprawdzają się także podczas dalekich podróży, ponieważ poza specjalistycznymi funkcjami mają olbrzymią odporność mechaniczną.

Sprawdź naszą ofertę na stronie : https://www.crazytime.pl/firm-pol-1365155642-Zegarki-Casio.html