Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Dobrze dobrane biurko to jeden z najważniejszych elementów wpływających na wygodę pracy. W dzisiejszych czasach doskonale wiemy, jak ogromne znaczenie ma ergonomia. Warto więc zadbać o to, by stworzyć sobie na te codzienne, długie godziny przestrzeń sprzyjającą zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Pomóc może w tym biurko z regulowaną wysokością. Dlaczego to najlepsza opcja? Czym kierować się przy wyborze takiego biurka? 

Biurko regulowane

Biurko regulowane - czy warto?

Tutaj odpowiedź jest bardzo prosta. Oczywiście, że tak! Biurko regulowane to bez wątpienia najlepszy możliwy wybór i potwierdza to każdy, kto postanowił zainwestować w taki właśnie mebel. Dzieje się tak nie bez powodu. Lista zalet takich biurek jest naprawdę długa. Najważniejszą z nich jest jednak to, że biurko regulowane pozwala na dostosowanie miejsca pracy bezpośrednio do indywidualnych potrzeb. Dotyczy to zarówno uwarunkowań fizycznych, jak choćby wzrost, czy długość kończyn, jak i preferencji związanych z wygodą i specyfiką pracy.

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie umożliwia biurko regulowane, jest możliwość pracy na stojąco. W zawodach, w których spędza się przed komputerem długie godziny, jest to fenomenalna opcja, ponieważ w końcu można wypełniać swoje zadania przed ekranem w innej pozycji! W ciągu dnia można oczywiście zmieniać postawę z siedzącej na stojącą dowolną ilość razy. Dzięki takiemu meblowi, można stworzyć dla siebie ergonomiczne miejsce pracy. 

Biurka regulowane to idealne rozwiązanie nie tylko do pracy, ale i dla uczniów. Taki mebel zapewni dziecku w pełni przystosowane do jego potrzeb miejsce do nauki. Co najważniejsze, dzięki regulacji, można zmieniać wysokość biurka tak, by ''rosło'' razem z dzieckiem. W tym przypadku będzie to więc zakup na długie lata. 

 

Na co zwrócić uwagę wybierając biurko regulowane?

W sklepie z biurkami regulowanymi na https://fly-desk.com/biurko-regulowane czeka na nas ogromny wybór produktów. Ilość modeli i wariantów jest naprawdę duża. Dlatego też, aby wybrać idealny mebel dla siebie, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jedną z kluczowych, jest oczywiście wielkość blatu biurka. Powinna być ona dobrze dopasowana do indywidualnych potrzeb - tak, by mogły zmieścić się na niej wszystkie rzeczy. 

Nie mniej istota jest też estetyka. W końcu biurko to ważna część wnętrza. Dlatego warto zwrócić uwagę na kolorystykę i dopasować ją właściwie do aranżacji oraz innych mebli w pomieszczeniu. 

 

Biurko manualne czy z elektryczną regulacją wysokości? 

Decydując się na zakup biurka podnoszonego, warto zastanowić się nad rodzajem jego regulacji. Jest to bowiem kwestia, która będzie miała kluczowy wpływ na wygodę użytkowania nowego mebla. Takie biurka dzieli się pod tym względem na dwie podstawowe grupy, czyli biurka z regulacją manualną i elektryczną. Które są lepsze? 

Biurka podnoszone manualnie, podnosi się samodzielnie. A dokładniej, przy pomocy specjalnego pokrętła. Zaletą takiego mechanizmu, jest na pewno niższa cena samego mebla. Jednak coś za coś. Jednocześnie taki system nie jest zbyt wygodny, a podniesienie blatu zajmuje sporo czasu. 

Biurko z elektryczną regulacją wysokości blatu to bez wątpienia najlepszy wybór dla każdego, kto ceni sobie komfort i wygodę. W tym przypadku, proces podnoszenia i opuszczania jest zdalny, a cała regulacja odbywa się za pomocą sterownika z przyciskami. Dzięki temu, można podnieść lub opuścić biurko w dosłownie kilka sekund bez wysiłku. Co najlepsze, na sterowniku można zapisać swoje ulubione ustawienia, co pozwala na możliwość uzyskania idealnej wysokości blatu za każdym razem.  

WhitePress Prawa