Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Kamyanka PR 002Ukraińska spółka Kamyanka machine building - międzynarodowy potentat w zakresie produkcji pomp do produkcji nici i włókien chemicznych, metalurgii i ropy naftowej - wykorzysta zaawansowane technologicznie rozwiązanie SECO/WARWICK  pozwalające na zastosowanie trzech procesów obróbki cieplnej nie w trzech osobnych, a w pojedynczym piecu.

 

 

Fabryka Maszyn w Kamyance, na Ukrainie, istnieje od 1936 roku, produkując obecnie ponad 50 rodzajów pomp dla branż chemicznej, metalurgii, energetycznej oraz innych. Spółka dostarcza swoje rozwiązania do wielu krajów Europy Wschodniej, Środkowej oraz Azji.

Piec próżniowy SECO/WARWICK do zadań specjalnych

Kontrakt na dostarczenie kompleksowej instalacji do obróbki cieplnej części do pomp to diametralna poprawa parametrów części, mniejsze deformacje oraz dłuższa żywotność wszystkich elementów. W skład linii produkcyjnej wchodzi piec VECTOR 15VP669 do hartowania, wymrażania i odpuszczania. Piec zostanie wyposażony w zamknięty układ wody i instalację gazu tak aby urządzenie mogło pracować niezależnie. Dodatkowe wyposażenie obejmie również opcję LPC (nawęglanie próżniowe) oraz wymrażanie, grzanie w gazie i izotermiczne chłodzenie. Dzięki temu zakłady będą mogły realizować pełny proces obróbki cieplnej w jednym urządzeniu zgodnie ze swoimi wymaganiami. Zazwyczaj taki proces jest realizowany w trzech oddzielnych urządzeniach, a dzięki unikatowym rozwiązaniom inżynierów z SECO/WARWICK, mogą odbywać się w pojedynczym piecu. Takie rozwiązanie zmniejszy koszt całej inwestycji, a także późniejsze nakłady na obsługę instalacji.

SECO/WARWICK przy współpracy ze swoimi klientami stale poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które rozwiązują kluczowe problemy poprzednich technologii, są bezpieczne, ekologiczne oraz trwałe. Dzięki takiej filozofii rozwoju setki pieców SECO/WARWICK działa w tej chwili na całym świecie w różnych branżach przemysłu. SECO/WARWICK staje się firmą pierwszego wyboru w dostarczaniu rozwiązań do obróbki cieplnej i metalurgii.

3 piece przemysłowe w 1, i wiele korzyści

Wykorzystanie jednego pieca z opcjonalnym wyposażeniem do trzech procesów obróbki cieplnej – hartowania, wymrażania i odpuszczania zapewnia cały szereg korzyści. Urządzenie jest prostsze i szybsze w instalacji niż 3 osobne piece, wymaga mniejszej przestrzeni, zapewnia znaczne oszczędności energetyczne – nawet do 40%, skraca czas obróbki i chłodzenia, a więc poszczególnych cykli produkcji, a także jest proste i precyzyjne w obsłudze. Sterowanie piecem zawiera szereg udogodnień, a także zabezpieczeń przed błędami ludzkimi. Wszystkie operacje zapisywane są na twardych dyskach oraz udostępniane online serwisantom SECO/WARWICK celem bieżącego śledzenia poprawności parametrów pracy urządzenia.

SECO/WARWICK na Ukrainie

To pierwsze zamówienie Kamyanka Machine Building w SECO/WARWICK, a kolejne dla  SECO/WARWICK na Ukrainie, która staje się istotnym rynkiem dla działań Grupy.

„Celem SECO/WARWICK jest silna obecność jej rozwiązań na rynkach wschodnich, bowiem chcemy, aby nasze rozwiązania były coraz powszechniej stosowane, a technologie SECO/WARWICK stały się pierwszym wyborem inżynierów” , mówi Sławomir Woźniak, Prezes Grupy SECO/WARWICK.

 

„Rozwiązanie jakie wdrożymy w Kamyonka Machine Building Plant to efekt wielu lat doświadczeń w budowie i obsłudze najlepszych na świecie rozwiązań obróbki cieplnej,” dodaje Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych w SECO/WARWICK.

„Modernizując procesy obróbki cieplnej szukaliśmy rozwiązania, które zapewni dostępność najnowszych światowych rozwiązań w precyzji na najwyższym poziomie. Tego oczekują nasi klienci, którzy również stale podnoszą jakość i precyzję swoich rozwiązań,” mówi Ivan Nasonov Dyrektor Wykonawczy Kamensky Machine-Building Plant LLC

Kamyonka znana z prestiżowych rozwiązań

Zakład na Ukrainie znany jest z innowatorskich rozwiązań w budowie pomp. Zakład wykorzystuje duże hale produkcyjne, dysponuje własnym laboratorium termicznym do testów i zatrudnia doświadczoną kadrę inżynierską.

Rozwiązanie SECO/WARWICK pozwoli producentowi pomp na transformację z technologii pieców solnych na nowoczesną próżniową co znacząco poprawi parametry produkowanych podzespołów, zmniejszy deformacje, zapobiegnie utlenianiu oraz wydłuży żywotność poszczególnych części. 

WhitePress Prawa