Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Hatteland Holding, norweska firma będąca jednym z innowatorów europejskiej branży ERP, rozwija struktury na terenie Polski. Firma zaoferuje polskim przedsiębiorcom RamBase Cloud ERP, technologię wspierającą zarządzanie przedsiębiorstwem. System dedykowany jest głównie dla sektora produkcyjnego, logistyki i dystrybucji hurtowej. Rozwiązanie jest obecnie dostarczane na terenie 12 krajów na całym świecie, a jego wdrożenie jest błyskawiczne – trwa nawet 8 tygodni. Co więcej system pozwala na skalowanie wraz z rozwojem biznesu klienta. W odróżnieniu od klasycznego ERP On-premise, RamBase zaprojektowano w chmurze, dzięki czemu cechuje go bardzo atrakcyjne TCO (tzw. Total Cost of Ownership). Technologia umożliwia precyzyjne budżetowanie poprzez dokładne prognozy kosztów jej utrzymania w czasie.

 

Dzięki RamBase Cloud ERP, wielu polskich przedsiębiorców zyska możliwość skorzystania z połączonego ekosystemu rozwiązań tzw. Industry 4.0, przemysłowego Internetu rzeczy (IIoT) i efektywnego zarządzania firmą opartą o procesy dygitalizacji. – „System miał swoją premierę w 1993 roku i początkowo był zaprojektowany na potrzeby własne Hatteland Holding. Z czasem rozrósł się i ewoluował o kolejne elementy – stając się kompleksowym ERP dla wielu przedsiębiorców. Dzisiaj odnosi sukcesy rozwiązując wiele problemów firm działających na światowych rynkach. Rozwiązanie jest perfekcyjnie dopasowane do potrzeb i specyfiki sektora dystrybucji hurtowej, czy też produkcji – np.: podzespołów mechanicznych oraz high-tech. Warto podkreślić, że jako firma jesteśmy mocno związani z sektorem enterprise już od ponad 40 lat. Wspieramy transformację cyfrową wielu podmiotów na terenie kilkunastu krajów na świecie. Badaliśmy polski rynek i przedsiębiorców pod kątem wdrożeń naszego rozwiązania. Okazało się, że RamBase nie tylko został ciepło przyjęty, ale cieszy się już na starcie bardzo dużym zainteresowaniem” – mówi Odd Magne Vea, CSO
w RamBase / Jakob Hatteland Computer AS. 

 

RamBase Cloud ERP to platforma dająca szerokie możliwości i efektywnie wspierająca prawie wszystkie elementy zarządzania przedsiębiorstwem. Kluczowe obszary wsparcia systemu to m.in. relacje z klientami i dostawcami, zarządzanie jakością i przepływem dokumentacji, kadry, koordynacja procesów produkcji / transportu, sprzedaż, logistyka, usugi, administracja, finanse i ksiegowość. Efektywne wdrożenie pozwala także otworzyć biznes na całe spektrum możliwości automatyzacji i tzw. Industry 4.0, Internet of things (IoT). Dzięki rozległym trendom cyfryzacji w Norwegii i oparciu RamBase o bilioteki API, platforma opracowana przez Hatteland Holding, rozszerza podstawowe funkcjonalności systemów ERP znanych w Polsce o integracje z oprogramowaniem zewnętrznym (BI, portale i strony internetowe), czy też zarządzanie parkiem maszyn (IIoT).

 

„RamBase to doskonałe narzędzie IT skrojone na miarę potrzeb firm mających ambicje działania z sukcesem w dobie cyfrowej gospodarki opartej o międzynarodowe relacje biznesowe. Warto szczególnie zwrócić uwagę na niższy, w porównaniu do klasycznych rozwiązań On-premise, nawet do 77%, całkowity koszt utrzymania systemu (tzw. TCO). Pozwala to dokonać modelowej optymalizacji budżetu w firmie. W odróżnieniu od systemów klasycznych, redukujemy koszty takie jak: zakup sprzętu hardware, dodatkowe wynagrodzenie personelu IT klienta, usługi wsparcia i utrzymania systemu. Najważniejsza oszczędność, to jednak trudno przewidywalne koszty integracji i adaptacji związane
z publikowaniem nowych wersji systemu przez dostawcę w przyszłości.
Warto podkreślić, że za rozwiązanie pod wieloma względami wyprzedzające rynkową konkurencję, de facto płacimy znacząco mniej. Opłaty subskrypcyjne, miesięczne, są elastycznie dostosowane do potrzeb klienta. Dodatkowo wdrożenie RamBase jest, jak na standardy rozwiązania klasy enterprise, błyskawiczne. Można je zamknąć już w 8 tygodni od momentu podpisania umowy do tzw. Go Live. Firmy w Polsce z pewnością docenią tę przewagę.” – dodaje Jakub Polkowski Channel Executive Poland, RamBase / Jakob Hatteland Computer AS.

 

RamBase Cloud ERP to flagowa technologia firmy, o którą oparte są ostatnie procesy ekspansji Hatteland. W listopadzie 2019 zakończono cykl pełnych szkoleń dla partnerów wdożeniowych w Polsce, którymi są IT Vision oraz ITelix. Od tego momentu RamBase oficjalnie jest dostępny w naszym kraju dla rodzimych przedsiębiorców. Rozwiązanie posiada wszystkie przewagi systemu ERP opartego o chmurę. – „Przede wszystkim jest to rozwiązanie nowoczesne pod względem technologicznym, niesamowicie użyteczne dla wybranych sektorów rynku, na których się skupiamy. Jest także bardzo przyjazne z punktu widzenia polityki licencjonowania. Znacznej redukcji ulegają koszty operacyjne „na wejściu” oraz finansowanie bieżącego korzystania z RamBase, zwłaszcza w porównaniu do klasycznych rozwiązań ERP On-premise. Spada także ryzyko „eksplozji” kosztów związane z cyklicznym dostarczaniem przez tradycyjnych dostawców rozwiązań ERP upgrade’ów oraz releas’ów. Często nie są one kompatybilne z wcześniej opracowanymi integracjami u klienta.
W RamBase te problemy praktycznie nie istnieją. Dodatkowo nasze rozwiązanie charakteryzują szybkie procesy wdrożeniowe i niskie ryzyko niepowodzenia implementacji
z racji na gotowe, wystandaryzowane moduły przygotowane dla poszczególnych gałęzi przemysłu.”
– dodaje Jakub Polkowski.

 


Rozwiązanie wyróżnia również większe bezpieczeństwo i niezawodność – Centra danych RamBase to najwyższej jakości infrastruktura, zabezpieczenia i wysokiej klasy eksperci.
To poziom bezpieczeństwa i niezawodności trudny do osiągnięcia nawet dla dużych organizacji. Dodatkowo RamBase jest online praktycznie w 100% w cyklu 24/7. Jego aktualizacja przebiega często automatycznie bez wiedzy i ingerencji użytkownika lub sił IT klienta. Zbędne przestoje w pracy czy funkcjonowaniu rozwiązania praktycznie nie występują. System stworzony przez Hatteland Holding to rozwiązanie niezwykle elastyczne, pozwalające na nieograniczone możliwości skalowania skorelowane ze zmianami wielkości i zasięgu biznesu klienta.

 

Hatteland Holding działa na arenie międzynarodowej już od 170 lat, a od ponad 4 dekad specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych technologii dla sektora enterprise. Ostatnie 20 lat w rozwoju firmy to ścisła specjalizacja IT w sekcji kompleksowych systemów ERP, która doprowadziła Hatteland Holding do pozycji jednego z najbardziej innowacyjnych podmiotów w branży ERP na terenie Europy, a portfolio jego klientów rośnie dynamicznie.


 

Hatteland Holding jest ekspertem w zaawansowanych systemach ERP, pozwalających na kompleksowe zarzadzanie przedsiębiorstwem. Flagowym produktem firmy jest technologia RamBase Cloud ERP.

 

 

 

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Zobacz również:

Systemy ERP na Polskim rynku - system dla małej firmy produkcyjnej

Funkcjonalne oprogramowanie ERP dla firm

Systemy ERP na Polskim rynku

WhitePress Prawa