Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

watchdeer
Rafał Jeleń zaprezentował nową dziennikarską kulturę – Watchdeer. Projekt ma wyznaczyć nowe standardy i pomóc dziennikarzom w codziennej pracy.

 

 

 

 

 

 

 

Nowe technologie, nowe dziennikarstwo

Zdaniem Reeda Hastingsa, dyrektora generalnego i współzałożyciela platformy Netflix: „Telewizja, jaką znamy, nie przetrwa dłużej niż do 2030 roku”. Natomiast według Elona Muska, amerykańskiego przedsiębiorcy i filantropa, założyciela i współzałożyciela, takich  przedsiębiorstw jak: PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring Company: „Kto kontroluje memy, ma kontrolę nad światem”.

Wypowiedzi wizjonerów warto wziąć na serio, zwłaszcza w kontekście rosnącego znaczenia roli Internetu jako środka masowego przekazu. Nic dziwnego, że z roku na rok pojawia się coraz więcej podmiotów, które chcą zawojować mediami elektronicznymi – nie tylko ze względu na rozwijający się dynamicznie rynek reklamowy, ale również z pobudek czysto altruistycznych,  by przekazywać informacje i uświadamiać obywateli. Jednym z nich jest WATCHDEER.

 

Prawdziwy dziennikarz

Watchdeer to nowy projekt, którego twórcą jest 30-letni dziennikarz – Rafał Jeleń. Redaktor definiuje nową kulturę jako sposób bycia i pracy, ułatwiający pozyskiwanie informacji i kreowanie przekazu w oparciu o drogę środka. WATCHDEER to niezależne, nowoczesne, obiektywne, bezstronne, pozbawione emocji rzemiosło, polegające na zaprezentowaniu różnych punktów widzenia – prawdy. To idealistyczna, romantyczna i naiwna wizja dziennikarstwa jako sztuki, w której główną rolę odgrywa dziennikarz, ilustrujący słowem.

 

Kultura Watchdeer:

Nadrzędnym celem dziennikarza jest informowanie opinii publicznej o tym, co istotne oraz zaangażowanie czytelnika, słuchacza bądź widza, innowacyjną formą narracji w oryginalnie zaaranżowanej audio-wizualnej oprawie. W konsekwencji, materiał może pomóc zrewidować poglądy i zwiększyć świadomość.

WATCHDEER zrywa z mediami mainstreamowymi i czerpie to, co najlepsze z dziennikarskich korzeni, będąc odpowiedzią na wyzwania stawiane przed zawodem dziennikarza w XXI wieku.

Jeśli oczekujesz porcji dobrej rozrywki, rzetelnych informacji i prawdziwego dziennikarstwa w nowoczesnym wydaniu, znajdziesz tu coś dla siebie – mówi dziennikarz śledczy, założyciel serwisu http://www.watchdeer.pl.

  • Hazard w Polsce | Rafał Jeleń rozmawia z dyrektorem największej sieci kasyn

Prawdziwy dziennikarz nie jest ani lewicowy, ani prawicowy – jest niezależny. WATCHDEER pozostaje w równowadze pomiędzy czarnym i białym jak litery na gładkim papierze gazety. Jest jak lupara, która z hukiem wystrzału ostrzega i chroni owce przed watahą wygłodniałych wilków. Jak sygnał elektryczny w organizmie, który daje bodziec, docierając i przekazując informacje z jednej komórki do drugiej. Finalnie zawsze powinien stanąć na osi sporu w punkcie zero, wyłączając poglądy i emocje, oddzielając informację od opinii.

Projekt Watchdeer wystartuje we wrześniu 2021 roku.

 

Prawa autorskie i źródło: www.rafaljelen.pl

 

Zmiany w KRS i doręczeniach

Kołdra na zimę - jaką wybrać w Szczecinie?

WhitePress Prawa