Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

pracy
Znaki BHP są istotnym elementem struktury bezpieczeństwa w każdej firmie. Dzięki nim pracownicy mogą wykonywać obowiązki ze świadomością, że w razie wypadku lub zagrożenia życia będą w stanie przeprowadzić sprawną akcję ratunkową czy ewakuacyjną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znaki BHP bezpieczeństwo w miejscu pracy 

Znaki BHP muszą znajdować się w każdej firmie. Gdy są czytelne, to wówczas pracownicy nie mają problemów ze zrozumieniem znajdujących się na nich wytycznych. Umieszczone w prawidłowy sposób tabliczki, piktogramy oraz znaki  BHP gwarantują nie tylko bezpieczeństwo pracowników, lecz również chronią pracodawców przed karami finansowymi. Znaki BHP powinny znajdować się we wszystkich zakładach pracy, w halach produkcyjnych, w magazynach, w biurach, na placach budowy oraz we wszystkich obiektach użyteczności publicznej. 

 

Jakie są rodzaje znaków BHP?

Znaki BHP muszą posiadać określony kształt oraz kolor. Dzięki temu można je łatwo odczytać. Wyróżnia się znaki:

nakazu – które wyróżniają się białym piktogramem na niebieskim tle w kształcie koła i informują między innymi o nakazanie noszenia ochrony oczu czy zapięcia pasów bezpieczeństwa. Podstawowym zadaniem znaków nakazu jest sygnalizacja potrzeby dostosowania się do konkretnych środków ostrożności.

-  zakazu – na których znajduje się przekreślony czerwono - czarny piktogram na białym tle w czerwonej ramce. Ich zadaniem jest wyznaczanie poszczególnych stref. Informują one np.: o zakazie wchodzenia czy palenia tytoniu.

 - ostrzegawcze – które ostrzegają przed poszczególnymi niebezpieczeństwami. Są to czarne piktogramy znajdujące się na trójkątnym znaku w barwie żółtej oraz z czarną obwódką. W pobliżu tych znaków należy zachować szczególną ostrożność, bowiem mogą tam znajdować się substancje niebezpieczne dla zdrowia oraz życia człowieka. 

 

Znaki BHP w bogatej ofercie 

Wszystkie znaki znajdujące się w ofercie  znaki-tdc.com spełniają wszystkie wymagania obowiązujące w polskich przepisach.

Charakteryzują się one tym, że są wykonane z trwałych materiałów, dzięki czemu nie niszczeją pod wpływem niekorzystnych czynników. 

W sprzedaży nie brakuje znaków BHP wykonanych z solidnej folii samoprzylepnej, które doskonale nadają się do samodzielnego transferu na wybraną powierzchnię.

Poszczególne znaki BHP są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do miejsca, w którym mają się znajdować.

 

Wybór adwokata

Co warto wiedzieć o depresji?

WhitePress Prawa