Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Zmiana dostawcy energii elektrycznej wiąże się z pewnymi formalnościami, których trzeba dopilnować. Klient ma jednak także możliwość skorzystania z usługi kompleksowej, w której to firma bierze na siebie wszystkie formalności. Jak zmienić dostawcę energii elektrycznej szybko i bezproblemowo?

 

Zmiana sprzedawcy energii

Kiedy warto zmienić sprzedawcę energii elektrycznej?

Istnieje kilka sytuacji, w których warto rozważyć zmianę sprzedawcy energii elektrycznej. Pierwszą z nich jest wygasająca umowa. Jeżeli dobiega ona końca, zawsze warto przeanalizować inne dostępne opcje. Może się okazać, że inni dostawcy oferują aktualnie lepsze warunki. Poza tym, o zmianie sprzedawcy prądu warto pomyśleć, gdy rachunki ciągle rosną. Dzięki temu będzie upewnić się, czy konkurencja nie oferuje żadnych dodatkowych promocji i bonusów. Czasami zdarza się, że na przestrzeni czasu zmieniają się potrzeby. Jeżeli nastąpiły okoliczności, które spowodowały zmianę zapotrzebowania na prąd, warto postarać się o dostosowanie umowy do nowych warunków.

 

Zmiana sprzedawcy energii- jak zrobić to prawidłowo?

Pierwszym krokiem do zmiany obecnego dostawcy energii elektrycznej jest przeanalizowanie umowy. Należy zwrócić uwagę na czas trwania umowy, terminy wypowiedzenia czy ewentualne opłaty za zerwanie umowy przed czasem. Następnie warto poszukać lepszej, korzystniejszej oferty. Dopiero, gdy naprawdę zdecydujemy się na zmianę, musimy poinformować o tym obecnego dostawcę energii.

 

Sprzedawcy prądu- jak wybrać?

Zmiana dostawcy energii elektrycznej jest szansą na znalezienie lepszej oferty o korzystniejszych warunkach niż umowa z dotychczasowym sprzedawcą. Pod uwagę należy wziąć zarówno podstawowe warunki umowy, jak i dodatkowe bonusy, programy partnerskie czy inne możliwości. Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej zwykle nie jest związana z żadnymi dodatkowymi kosztami, a z dniem wygaśnięcia umowy sprzedaży, możemy wybrać dowolnego dostawcę bez składania wypowiedzenia. Do zmiany sprzedawcy warto podejść ze zdrowym rozsądkiem, dokładnie przeanalizować wszystkie opcje i wybrać tę jedną, najkorzystniejszą ze wszystkich. Warto przemyśleć także aktualne zapotrzebowanie na energię elektryczną. Niektóre firmy, jak np. Enea, towarzyszy odbiorcy w procesie zmiany sprzedawcy energii, biorąc na siebie wszelkie formalności. W ten sposób odbiorca energii elektrycznej może zmienić operatora systemu dystrybucyjnego w dosłownie kilka chwil. Więcej informacji i tym, jak zostać klientem firmy Enea dostępne jest tutaj: https://www.enea.pl/pl/dlafirmy/oferty-dla-firmy/jak-zostac-klientem-enei/mam-prad.