Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

złote zegarki
Złota biżuteria to symbol klasy i luksusu. Najpopularniejsze jest żółte złoto, ale są też inne odcienie tego kruszcu – białe i różowe (rose glod). Wybór ozdób zależy głównie od upodobań – żółte to klasyka, białe to subtelność, a różowe to moda. Jednym z elementów biżuterii są też zegarki – złote lub w jego odcieniu.

 

 

 

Złota biżuteria czy zegarki nie są nigdy wykonane z tego metalu w 100 procentach. Wykonuje się ją ze złota z dodatkiem cynku, niklu, miedzi, platyny, srebra czy palladu. Metale te dodają złotu trwałości, ale też wpływają na jego odcień. Dodatek miedzi dodaje złotu czerwonego czy różowego zabarwienia, a srebro wybiela kruszec i pozwala uzyskać delikatny odcień. Poszczególne odcienie złota mogą lepiej wyglądać na różnych osobach, wiele zależy m.in. od naszej karnacji oraz stylu.

 

Zegarek ze złota czy w kolorze złota?

Bogata oferta zegarków obejmuje też modele będące jedynie w odcieniu złota – zwykle są one wykonane ze stali szlachetnej, a następnie pokryte powłoką PVD, która emituje wygląd złota.

 

Zegarki złote – klasyczny wybór

Za klasykę uznaje się zegarki w odcieniu żółtego złota – taki czasomierz może być wykonany w całości z tego cennego kruszcu. Dzisiejsza biżuteria jest zazwyczaj produkowana z 14-karatowego złota – zawiera ono 58,5% czystego kruszcu – jak m.in. szwajcarskie złote zegarki Atlantic.

Złoty zegarek to symbol luksusu i bardzo mocny dodatek do stylizacji. Jeśli jednak preferujesz mniej zdecydowane ozdoby, można zdecydować się na model jedynie z bransoletą albo kopertą ze złota – jak m.in. modele z oferty Tissot czy Longines – albo zegarki ze złota białego lub różowego.

 

Białe złoto – delikatne i subtelne

Nie każdy przepada jednak za wyrazistym kolorem żółtego złota, dlatego duże zainteresowanie budzi też białe, chłodniejsze w odbiorze. Jest twardsze niż srebro, ale ma piękniejszy blask, a dzięki dodatkowi niklu lub palladu jest też trwalsze.

 

Zegarki złote – moda na rose gold

Zdecydowanie aktualnym trendem jest moda na biżuterię oraz zegarki w odcieniu różowego złota albo w wersji dwukolorowej. Wyjątkowo modne i efektowne są właśnie zegarki łączące obydwa kolory metalu – ponadto są też bardziej uniwersalne. Różowe złoto to stop czystego złota, srebra i miedzi. W zależności od ich proporcji i jakości można uzyskać różne odcienie. Dodatki w tym kolorze są niezwykle stylowe, kobiece i subtelne. Aktualnie różowe złoto przeżywa wielki renesans.

 

Dobry wizerunek w biznesie

Zbycie udziału w spółce cywilnej

WhitePress Prawa