Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Nawet jeśli już masz jedno konto osobiste, nic nie stoi na przeszkodzie otwarcia kolejnego. Taką opcję warto rozważyć, gdy w ramach nowego rachunku masz możliwość skorzystania z dodatkowych profitów. Sprawdź, na jakie dodatkowe korzyści możesz liczyć.

 

zakladasz konto bankowe

 

Konto osobiste pozwala na przechowywanie środków pieniężnych, a także wygodne dokonywanie przelewów. Jeśli jednak wybierzesz odpowiedni rachunek bankowy, możesz czerpać z niego jeszcze więcej korzyści.

 

Konto osobiste – korzyści z jego założenia

To, na jakie profity możesz liczyć z tytułu założenia i aktywnego korzystania z konta osobistego, zależy od konkretnej oferty banku. Do podstawowych korzyści można zaliczyć m.in.:

  • możliwość dokonywania zakupów w sklepach internetowych – dzięki „podpięciu” karty płatniczej pozwalającej na przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych;
  • dostęp do innych produktów bankowych – mowa np. o koncie oszczędnościowym, lokacie bankowej, kredytach (w tym karcie kredytowej oraz limicie kredytowym w rachunku).

Okazuje się jednak, że niektóre banki oferują znacznie więcej. Są to korzyści dużo praktyczniejsze niż te podstawowe. Mowa m.in. o:

  • możliwości dołączenia do programu lojalnościowego,
  • opcji uzyskiwania zwrotów za tankowanie pojazdu,
  • dostępie do ofert specjalnych i rabatów.

Za przykład niech posłuży Moto Konto z oferty Toyota Banku. Osoba zakładająca taki rachunek może otrzymać zwrot nawet do 10% za zakupy paliwa w ramach programu „Tankuj korzyści”. Ponadto może liczyć na premie przy wyborze finansowania nowej Toyoty lub auta marki Lexus. 

 

Jak wybrać konto osobiste, aby wykorzystać pełny potencjał?

Aby w pełni wykorzystać korzyści oferowane w ramach konta osobistego, należy zwrócić uwagę nie tylko na dostępne profity. To, czy rachunek bankowy będzie opłacalny, zależy także od wielu innych czynników. 

 

Opłata za otwarcie i prowadzenie konta 

O ile otwarcie konta osobistego jest zwykle bezpłatne, o tyle niektóre banki pobierają miesięczną opłatę za jego prowadzenie. Poszukaj więc konta osobistego, w ramach którego bank nie pobiera opłaty lub stosuje zasady pozwalające w łatwy sposób uniknąć prowizji z tytułu prowadzenia rachunku. 

 

Opłata za przelewy wychodzące 

Wykonywanie przelewów online to już standard. Upewnij się, że bank nie będzie pobierać opłat z tego tytułu. Może się jednak zdarzyć, że tylko kilkadziesiąt pierwszych przelewów w miesiącu jest bezpłatnych, a pozostałe są już płatne. 

 

Możliwość założenia konta online 

Obecnie niemal wszystkie konta osobiste można założyć przez internet, jednak najczęściej wymaga to podpisania umowy (w wersji papierowej) w obecności kuriera. Jeżeli zależy ci na pełnej wygodzie, sprawdź, gdzie założysz rachunek online, łącznie z podpisaniem umowy. Szukaj oferty, w ramach której wniosek złożysz przez Internet, swoją tożsamość potwierdzisz za pośrednictwem kamery, a umowę podpiszesz kodem SMS.

Pamiętaj! Jeśli chcesz założyć nowe konto osobiste, porównaj nie tylko opłaty, ale sprawdź potencjalne korzyści, które będą możliwe do osiągnięcia. 

WhitePress Prawa