Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

bazy
Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że bazy danych firm to nie tylko jakieś tam pliki, które przedsiębiorcy mogą sobie przekazywać na tych przenośnych nośnikach pamięci. Może i kiedyś przez jakiś czas tak było, ale obecnie można się do tego typu bazy dostać za pomocą smartfona z dostępem do internetu mobilnego, czyli sprawdzić ile firm jest w najbliższej okolicy i kiedy dokładnie funkcjonują.

 

 

 

 

 

Obecne bazy danych firm

Nikogo nie dziwi to, że w czasach obecnych bazy danych firm to coś takiego jak mapka ze szpilkami, a jeśli dotyka się danej szpilki, to ukazuje się nam na ekranie nazwa firmy, jej kompletny adres, godziny otwarcia, numer kontaktowy do danego przedsiębiorcy i branża, w której on działa. Kluczowe znaczenie ma też i to, że do takiej bazy danych może mieć dostęp każdy, czyli każda osoba posiadająca urządzenie mobilne z dostępem do internetu.

W tym właśnie tkwi spory plus obecnego świata i dlatego też mechanik samochodowy, który planuje dopiero otworzyć własny warsztat samochodowy, może sobie sprawdzić bardzo wiele danych i to w ciągu niecałej godziny we własnym domu. Jakieś kilkanaście lub niemal dwadzieścia lat temu taki początkujący mechanik samochodowy musiał jeździć po okolicy i sprawdzać wnikliwie oferty hurtowni motoryzacyjnych dostarczających części.

 

Czy internet sporo ułatwia

Internet i portale społecznościowe sporo ułatwiają, jeśli chodzi o wyszukiwanie baz danych firm. Tego typu bazy nie są jakąś papierową wersją, którą trzeba sprawdzać samodzielnie, bo właśnie tak teraz nie może być.

Teraz tego typu sprawdzanie trwa ułamki sekund, bo przeszukiwanie bazy danych ułatwia wyszukiwarka, czyli jeśli dany przedsiębiorca szuka hurtowni motoryzacyjnych w promieniu trzydziestu kilometrów od miasta rodzinnego, to wyświetlę mu się wszystkie zarejestrowane w bazie, które na dokładkę istnieją w danej okolicy.

W aspekcie tym nie ma rzecz jasna nic zaskakującego i co najważniejsze firmy tworzące takie bazy regularnie je aktualizują, bo część przedsiębiorców może zmienić charakter własnej działalności z miesiąca na miesiąc lub z miesiąca na miesiąc zmienić lokal, a tego typu fakt musi być odnotowanym w bazie, bo inaczej taka baza będzie po części nieaktualną i w tym może tkwić problem.

 

Połączenie z mapami

Samo połączenie danej bazy danych firm z mapą miasta i jego okolicy to też bardzo ważny aspekt, bo znacząco skraca jej wyszukiwanie w sieci. Plusem jest też i to, że nie trzeba się zbytnio bawić z tym wpisywaniem danych do GPS, bo baza danych robi to rzecz jasna za nas. Rzecz jasna tego typu wygodną i niezwykle nowoczesną bazę danych ktoś musi stworzyć i na dokładkę aktualizować na bieżąco.

W tym tkwi wiele problemów, ale takie bazy danych tworzą firmy, czyli robią to dla klientów, którzy chcą w ekspresowym tempie wyszukać przedsiębiorcę z branży usługowej, a taki przedsiębiorca płaci temu tworzącemu bazę danych za to, że nadal się w niej znajduje i za to, że firma tworząca konkretną bazę danych na dokładkę promuje go za pomocą różnego typu reklam, także tych powiązanych z portalami społecznościowymi.

 

Sieć WAN

CV – jak je przygotować, aby wyróżniało się na tle innych?