Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Czeka Cię organizacja szkolenia, a może planujesz spotkanie biznesowe? Profesjonalny sprzęt, właściwa liczba krzeseł, nocleg… Nie każda firma dysponuje przestrzenią spełniającą konferencyjne wymogi. Jeśli jesteś małym przedsiębiorcą i skala wydarzenia przerasta Twoje możliwości (zarówno czasowe, jak i finansowe), warto poszukać alternatywnego rozwiązania niż próbować działać na własną rękę. Sprawdź, dlaczego wynajem sali konferencyjnej na godziny to najlepsza możliwa opcja!

Wynajem sali konferencyjnej

Sale konferencyjne do wynajęcia – jak działają?

Usługę wynajmu sali konferencyjnej mogą świadczyć różne obiekty (m.in. hotele) i firmy (np. zajmujące się udostępnianiem powierzchni szkoleniowych). Najczęściej koszt tego rozwiązania zależy przede wszystkim od dwóch czynników: czasu oraz metrażu. Wiele miejsc oferuje wynajem zarówno na całą dobę, jak i we wskazanych godzinach, co stanowi bardzo elastyczne i atrakcyjne rozwiązanie przy mniejszych budżetach. Przedsiębiorca może wybrać rozkład pomieszczenia, który najbardziej odpowiada jego potrzebom (np. krzesła ustawione w podkowę) lub uzgodnić z właścicielami konieczne modyfikacje.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając salę konferencyjną?

Wbrew pozorom wybór właściwej sali konferencyjnej wcale nie jest najłatwiejszym zadaniem. Na jakie kryteria – oprócz wielkości i dostępności miejsca w danym terminie – warto zwrócić uwagę? Jeśli nie wiesz, jak znaleźć odpowiednią przestrzeń, to poniższe wskazówki powinny ułatwić Ci to zadanie.

 

Wyposażenie

Dziś trudno sobie wyobrazić, że jakiekolwiek wystąpienie nie ma odpowiedniej oprawy. Na profesjonalnej konferencji czy szkoleniu nie powinno zabraknąć nowoczesnego sprzętu multimedialnego. Wiele wydarzeń odbywa się w formie hybrydowej i niektóre osoby łączą się zdalnie, dlatego trzeba zakomunikować tę potrzebę wcześniej. Dodatkowo warto wybierać miejsca z klimatyzacją, aby zapewnić uczestnikom spotkania maksymalny komfort, zwłaszcza w upalne dni.

 

Lokalizacja

Dobrze skomunikowana lokalizacja to spore ułatwienie dla uczestników spotkania, a także mniejsze ryzyko opóźnień. Łatwy dojazd jest jednak równie ważny, co prestiż samego miejsca. Firmy zajmujące się wynajmowaniem sal konferencyjnych, często mają swoją siedzibę w eleganckich, nowoczesnych przestrzeniach lub imponujących, zabytkowych budynkach w centrum miasta.

 

Dodatkowe usługi

Jeśli zależy Ci na kompleksowej obsłudze, a uczestnicy spotkania przyjadą z odległych rejonów Polski, to poszukaj obiektu, który zajmuje się również organizacją lunchu i noclegu. W takim przypadku przyda się odpowiedni poczęstunek i serwis kawowy.

 

Wynajem sali konferencyjnej na godziny – korzyści

Oto główne korzyści z wynajmu sali konferencyjnej na godziny:

  • oszczędność – jednorazowy wynajem sali we wskazanych przez Ciebie godzinach pozwoli zminimalizować koszty całego przedsięwzięcia, a Ty nie tracisz czasu na samodzielne przygotowanie pomieszczenia;

  • profesjonalna atmosfera – odpowiednie wyposażenie, nowoczesny sprzęt i elegancki wystrój wpływają korzystnie na uczestników spotkania, a także ich stosunek do organizatora;

  • dogodna lokalizacja – szybkie i proste dotarcie na miejsce.

Decydując się na firmy zajmujące się wynajmowaniem różnego rodzaju przestrzeni biurowych i konferencyjnych, zyskujesz pewność, że o Twoich gości zadba profesjonalna obsługa. Oprawa wydarzenia – bez względu czy to spotkanie biznesowe, czy szkolenie – leży po stronie zatrudnionego zespołu.