Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

wynajem/zakup wózków widłowych
Trudno wyobrazić sobie magazyn bez odpowiednio dobranych wózków widłowych, które zagwarantują skuteczną realizację większości zlecanych zadań. Oferta rynkowa tego typu maszyn jest tak zróżnicowana, że każda firma powinna być w stanie znaleźć modele spełniające konkretne kryteria wyboru. Wielu przedsiębiorców musi jednak najpierw podjąć decyzję odnośnie sposobu ich pozyskania.

 

 

 

 

Rozwiązania są dwa – zakup lub wynajem wózków widłowych. Mają one swoje wady i zalety, dlatego przed udzieleniem ostatecznej decyzji dobrze będzie je przeanalizować. Bez względu na to, do jakich dokładnie zadań sprzęty te mają posłużyć.

 

Zakup wózków widłowych – czy warto?

Na początek należy zająć się rozwiązaniem polegającym na zdobyciu maszyn na własność. Jest ono korzystne głównie z tego względu, iż zapewnia pełną dowolność ich użycia i konserwacji. To firma decyduje o tym, co stanie się z wózkami. Co równie istotne, za sprzęt płaci ona tylko raz (w trakcie zakupu).

Przedsiębiorcy mogą zdecydować się zarówno na nowe, jak i używane urządzenia, co także zwiększa ich swobodę działania. Zakup wózków widłowych okaże się korzystny wówczas, gdy mają one posłużyć na pracy o stałym poziomie natężenia. Jeśli bowiem po pewnym czasie mają zostać odłożone na bok, będzie to strata pieniędzy.

 

Wynajem wózków widłowych

Drugie rozwiązanie zalecane jest natomiast w przypadku pracy sezonowej i działań krótkotrwałych. Chociażby wtedy, gdy firma może liczyć na nagły wzrost zamówień. Gdy sytuacja wróci do normy, wózki wystarczy zwrócić. Okaże się to bardzo opłacalne pod względem finansowym. Zarówno wynajem krótkoterminowy, jak i długoterminowy pochłonie mniej środków niż zakup maszyn na własność.

Co więcej, do tego dojść mogą usługi dodatkowe, związane chociażby ze sprawnym serwisem i profesjonalnym doradztwem technicznym. Co więc wybrać? To oczywiście zależy. Jeśli flota wózków ma być stale eksploatowana, lepiej zdecydować się na zakup. W przypadku krótkotrwałego wzrostu zamówień lub pracy sezonowej korzystniejszy będzie wynajem.

 

Skróty klawiszowe, które odmienią Twoje życie!

Jak wybrać najlepsze nośniki reklamowe?