Każda firma powinna rosnąć. Dbając o ograniczenie kosztów, coraz częściej przedsiębiorcy inwestują w budowę własnego zakładu produkcyjnego. Choć hale aluminiowe i stalowe kojarzą nam się z lekkimi, sezonowymi konstrukcjami, innowacyjna technologia pozwala na tworzenie obiektów całorocznych, modułowych, spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa i użyteczności przez długie lata.
Z czym wiąże się budowa hali stalowej? Na co zwrócić uwagę, wybierając halę stalową dla rolnictwa lub przemysłu? Jakie są najważniejsze zalety budowy stalowej hali produkcyjnej? Co oferują najlepsi producenci hal stalowych?
Producent hal stalowych – atesty i zabezpieczenia
Dobry producent hal stalowych wykonuje obiekty wyłącznie z atestowanych materiałów, o najwyższej wytrzymałości (m.in. płyty warstwowe, blachy trapezowe, kasety ścienne). Hala stalowa produkcyjna jest bezpieczna w użytkowaniu, solidna, stabilna i odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Zachowuje pierwotną strukturę, mimo ekspozycji na wodę i mróz, dzięki starannemu zabezpieczeniu elementów w procesie cynkowania ogniowego. Co ważne, masz możliwość rozbudowy hali o dodatkowe segmenty oraz zaadaptowania przestrzeni do charakteru działalności.
Zalety budowy hali stalowej
Do najważniejszych zalet, wynikających ze współpracy z doświadczonym producentem hal stalowych zaliczamy prowadzenie procesu w oparciu o analizę indywidualnych potrzeb, znajomość wymogów konstrukcyjnych i dbałość o dostarczenie elementów dodatkowych.
Szybkość i elastyczność działania sprawdzonej ekipy sprawiają, że to, co deklaruje producent hal stalowych – ceny, funkcjonalność, bezpieczeństwo – staje się faktem. Chociaż hale stalowe charakteryzują się zazwyczaj prostą konstrukcją i schematem statycznym, pamiętaj, że ich budowa jest jednak zagadnieniem bardzo złożonym.
Jakie wymogi musi spełniać hala stalowa?
Hala stalowa jako obiekt przemysłowy lub magazynowy musi spełniać wiele rygorystycznych wymogów – ekonomicznych, estetycznych, związanych z bezpieczeństwem pracy, zapewnieniem izolacji akustycznej, wibroizolacji, optymalnego oświetlenia wnętrz i stanowisk pracy oraz ochrony przeciwpożarowej.
Na potrzeby hali produkcyjnej – z uwagi na wykorzystywane maszyny – warto rozważyć dodatkowe wyposażenie (suwnice, słupy kolumnowe, wsporniki), wybrać odpowiednie rodzaje bram i kurtyn wewnętrznych, posadzki, uwzględniając obciążenia czy odwodnienia dachów. Komfort pracy zimą zapewni z kolei ocieplenie obudowy ściennej.
Całkowity koszt budowy hali zależy zatem od wielu elementów, na które składają się m.in.: gabaryty budynku, lokalizacja, użyte materiały, dodatkowe wyposażenie oraz wymagania projektowe.
Jak wygląda praca UX Designer-a? Czy to dobry zawód dla Ciebie?