Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

suit 2619784 1920
Firmy wolą prostsze opcje niż szukanie złożonych rozwiązań problemów. To samo dotyczy rozwiązań księgowych. Dziś nie opłaca się już zatrudniać księgowego na etat. Firmy wybierają tańszą i szybszą opcję, dzięki której księgowość, kadry i płace są odpowiednio prowadzone. Działanie to nie tylko obniża koszty, ale pozwala też przedsiębiorcom skoncentrować się na własnej działalności gospodarczej.

 

 

 

Duże firmy wybierają outsourcing kadrowo-księgowy – sprawdź biuro rachunkowe w swoim mieście

W praktyce outsourcingu cała księgowość będzie wykonywana za Ciebie przez firmę zewnętrzną. Ryzykiem w tym przypadku, mogą być niedopowiedzenia lub niejasno sformułowana umowa dotycząca usług, które firma ma wykonać w zakresie Twojej księgowości. Możesz także skorzystać ze sprawdzonego sposobu, jakim jest wybór firmy zajmującej się outsourcingiem księgowości z Twojego miasta.

Tak więc, jeżeli prowadzisz swój biznes w Gdańsku, wybierz biuro rachunkowe znajdujące się właśnie w tym mieście. Znalezienie najlepszej firmy w danym regionie jest szczególnie trudne, ale ma też swoje zalety. Możesz natychmiast reagować na wszelkie bodźce.

 

Nie ma ryzyka wycieku informacji — księgowość, kadry i płace

Chociaż oszczędności wynikające z outsourcingu księgowości są rzędu kilkudziesięciu procent w porównaniu z kosztami pracowników wewnętrznych, w niektórych firmach nadal napotyka się na opór właścicieli lub menedżerów. Boją się przekazywać firmowe dokumenty lub informacje poza obszar biura. Powód?

Między innymi strach przed niewłaściwym wykorzystaniem wrażliwych danych. Jednak czy strach przed takim działaniem jest uzasadniony? Ciekawostka — polskie firmy zajmujące się outsourcingiem księgowości widnieją w TOP 3 w Europie pod względem bezpieczeństwa — według badań Infosys, jednej z największych na świecie firm zajmujących się outsourcingiem IT i procesów biznesowych.

 

Problemy kadrowe

Jeśli firma posiada własny dział księgowości, musi nie tylko czuwać nad profesjonalną jakością swojej pracy, ale także zajmować się kwestiami kadrowymi — rotacją, selekcją i szkoleniem nowych pracowników oraz kwestią poufności odchodzących. W przypadku outsourcingu problem ten jest w całości przenoszony na firmę dostawcy.

 

Częściowy lub całkowity outsourcing i księgowość online

Outsourcing nie zawsze oznacza całkowite przeniesienie całej agendy do firmy zewnętrznej. Można też wybrać częściowy outsourcing, w którym Twoja firma wykonuje te czynności, które jest w stanie wykonać we własnym zakresie taniej (zwykle pomocnicze, proste lub administracyjne), a zleca tylko te trudniejsze.

Przykładem może być tzw. nadzór księgowy, który jest idealnym rozwiązaniem pomiędzy księgowością własną a zewnętrzną. Dział księgowości nadal znajduje się w centrali firmy, ale jest nadzorowany przez zewnętrznego głównego księgowego. Zaletą jest to, że dokumenty nie opuszczają siedziby firmy, a księgowość jest przetwarzana online, dzięki czemu firma posiada wszystkie niezbędne informacje w czasie rzeczywistym pod pełną odpowiedzialnością firmy outsourcingowej.

 

Doświadczenie

Pracownicy firm outsourcingowych zdobywają duże doświadczenie we współpracy z firmami z różnych dziedzin, które następnie mogą zaoferować innym klientom. Często zdarza się, że wiele firm rozwiązuje w zasadzie te same lub podobne problemy. W takich przypadkach firmy outsourcingowe mogą bardzo szybko zaoferować rozwiązania, które już wdrażały z innymi klientami.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z businessmind.pl
WhitePress Prawa