Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W czasach, kiedy niemal wszystko może odbywać się online, nie dziwi fakt, że powstają coraz to nowe usługi bazujące właśnie na obsłudze przez internet. Jedną z nich jest Wirtualne Biuro. Do kogo kierowana jest taka usługa i czy warto z niej skorzystać?

 Wirtualne biuro

Na czym polega wirtualne biuro?

Jest to usługa, która polega na wynajęciu przedsiębiorcy miejsca prowadzenia działalności. Świadczą ją firmy posiadające przestrzeń biurową oraz odpowiedni personel, który obsługuje wirtualne biuro. Przedsiębiorca może pod danym adresem zarejestrować działalność, jeśli nie posiada własnego lokalu lub z pewnych przyczyn nie chce rejestrować tam firmy (np. wynajmuje mieszkanie).

 

Czy wirtualne biuro jest legalne?

Taka forma wsparcia biznesu jest w Polsce legalna. Wszystko odbywa się na podstawie odpowiedniej umowy podpisanej przez obie strony. Przed podpisaniem umowy warto jednak zweryfikować firmę, udostępniającą wirtualny adres. Pomocne mogą być opinie w internecie, aktualna strona internetowa czy profile w mediach społecznościowych.

 

Rozwiązanie idealne dla małych firm

Z wirtualnego biura często korzystają freelancerzy, małe firmy czy start-upy, jednak nieco większe przedsiębiorstwa również znajdą coś dla siebie. Ta usługa to nie tylko udostępnienie adresu do rejestracji działalności – zawiera ona zwykle również obsługę korespondencji (rejestrowanie przychodzących listów i przesyłek, informowanie o nich mailowo lub telefonicznie, a nawet przesyłanie skanów treści listów). W wirtualnym biurze można skorzystać z obsługi wirtualnego asystenta, który będzie odbierał telefony i przekazywał połączenia do odpowiedniej osoby z firmy.

 

Nowoczesna forma prowadzenia działalności

Przeniesienie części usług do świata wirtualnego to naturalny etap rozwoju dla wielu firm. To opcja korzystna zwłaszcza dla osób, które np. oferują usługi z dojazdem do domu klienta (nie potrzebują własnego lokalu), dużo podróżują czy prowadzą biznes online (sklep internetowy).

Wybierając wirtualne biuro warto zwrócić uwagę na lokalizację. Nazwa ulicy, która jest znana, znajduje się blisko centrum czy strategicznych miejsc na mapie miasta, wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy.