Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

roboty
Roboty są obecnie coraz chętniej wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Związane jest to przede wszystkim z ich wydajnością, a także możliwością szybkiego wykonywania monotonnych i nierzadko męczących zadań. W jakich branżach zastosowanie znalazły roboty Universal Robots? Do czego są one wykorzystywane?

 

 

 

 

 

 

 

Podstawowe zadania, które mogą wykonywać roboty Universal Robots

Przedsiębiorstwa, którym zależy na utrzymaniu swojej pozycji na rynku oraz te, chcące określać się mianem prestiżowych, muszą inwestować w nowoczesne technologie, pozwalające na zwiększenie efektywności wykonywanej pracy. Z pomocą przychodzą roboty Universal Robots, a przede wszystkim — coboty, które mogą wykonywać powierzone im zadania, znajdując się tuż obok człowieka.

Obecnie specjalnie zaprojektowane stacje z robotami można spotkać w firmach działających w następujących branżach:

  • motoryzacyjnej,
  • spożywczej,
  • farmaceutycznej,
  • elektronicznej,
  • meblarskiej,
  • związanej z obróbką metali i tworzyw sztucznych.

W zależności od tego, w jaki sposób zostanie zaprojektowany każdy z robotów, może on wykonywać inne zadania. Wśród prostych czynności, które zamiast człowieka, mogą robić maszyny, są: podnoszenie i odkładanie poszczególnych produktów, co okazuje się niezwykle przydatne szczególnie w przypadku, gdy dane rzeczy są bardzo ciężkie. Dzięki możliwości przenoszenia licznych produktów są one szybko pakowane. Universal Robots to także roboty programowane w taki sposób, aby odpowiadały za wykonanie również innych procesów produkcyjnych jak nakładanie kleju na plastik czy polerowanie, pozwalające na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni.

 

Paletyzacja i depaletyzacja Universal Robots — główne zadania na linii produkcyjnej

Głównymi zadaniami wykonywanymi na linii produkcyjnej są jednak paletyzacja oraz depaletyzacja. Universal Robots dostarcza roboty umożliwiające układanie na paletach produktów oraz ich rozpakowywanie, niezależnie od tego, w jakich opakowaniach się znajdują. Stacje z robotami Universal Robots przenoszą zarówno produkty w kartonach, jak i warianty w butelkach, workach lub wiaderkach, dzięki czemu niezależnie od tego, jaki rodzaj produktów tworzony jest przez dane przedsiębiorstwo, może ono wykorzystać roboty Universal Robots.

Odpowiednio zaprogramowane roboty nie muszą ograniczać się do paletyzacji. Universal Robots tworzy sprzęt pozwalający także na zamykanie i obklejanie poszczególnych kartonów, dzięki czemu człowiek nie jest niezbędny podczas całego tego procesu. Warto też zaznaczyć, że obsługa robota paletyzującego oraz depaletyzującego nie musi sprawiać trudności — wystarczy, że do danego robota zostanie dostarczone odpowiednie oprogramowanie, umożliwiające sterowanie nim również osobom, które wcześniej nie miały do czynienia z tego rodzaju sprzętem.

W przypadku integracji Universal Robots przez specjalistów z firmy Sparkrobots możliwa jest instalacja autorskiego oprogramowania, za którego sprawą obsługa robotów nie będzie dla pracowników trudna. Wystarczy, że na ekranie ułożą oni poszczególne palety w ustalonej konfiguracji, a po chwili robot zacznie wykonywać daną sekwencję ruchów tak, aby odtworzyć ustawione na monitorze ułożenie każdej z paczek. Ponadto zastosowanie tego rodzaju rozwiązania pozwala na zapisywanie poszczególnych schematów i późniejszą ich modyfikację.

 

Do czego jeszcze można wykorzystać roboty Universal Robots?

Co jeszcze mogą wykonywać roboty oprócz depaletyzacji czy paletyzacji? Universal Robots dostarcza je także w celu wykonywania kontroli jakości. Urządzenia te są obiektywne, a przy tym, niezwykle dokładne, dlatego dzięki nim możliwe jest wykrycie nawet najmniejszych błędów i szybkie wyeliminowanie z procesu produkcyjnego wadliwych elementów. Warto przy tym zaznaczyć, że dany robot może być zaprogramowany w taki sposób, aby dodatkowo wyrzucać części, które nie przeszły kontroli.

Obsługa kreślonych maszyn przez roboty to kolejny powód sprawiający, że coraz więcej firm decyduje się na ich integrację. Universal Robots dostarcza rozwiązania, dzięki którym możliwe jest korzystanie z obrabiarki czy wtryskarki bez konieczności udziału w tym procesie osoby odpowiedzialnej za sterowanie danymi maszynami.

 

Jakie zalety ma integracja Universal Robots?

Dlaczego warto zainwestować w integrację Universal Robots? Jest to przede wszystkim związane z faktem, iż obecnie roboty z powodzeniem zastępują ludzi. Gwarantują one przede wszystkim niezwykle wydajną i efektowną pracę, co nie zawsze jest w stanie zapewnić zatrudniony pracownik. Co więcej, roboty się nie męczą, dlatego mogą pracować nieprzerwanie przez 365 dni w roku, bez konieczności przerw na odpoczynek.

Warto też zaznaczyć, że roboty Unversal Robots mogą być wykorzystywane do wykonywania zadań, które są niebezpieczne dla człowieka lub mogłyby być dla niego bardzo trudne m.in. przez konieczność podnoszenia bardzo ciężkich rzeczy. Bez problemu radzą sobie one również z monotonnymi, powtarzalnymi zadaniami jak paletyzacja. Universal Robots dostarcza skuteczne i trwałe urządzenia, zapewniające gotowym stacjom jak największą skuteczność.FAQ:

1. Jakie zadania mogą wykonywać roboty Universal Robots?

Roboty UR bardzo dobrze radzą sobie z podnoszeniem poszczególnych produktów. Mogą również odpowiadać za pakowanie, paletyzację i depaletyzację określonych sprzętów oraz za kontrolę jakości czy też obsługę maszyn.

2. Jakie korzyści płyną z inwestycji w integrację Universal Robots?

Stacja z robotem Universal Robots w danym przedsiębiorstwie to szansa dla firmy na zwiększenie efektywności oraz wydajności produkcji. Co więcej, często urządzenia te mogą wykonać trudne dla człowieka zadania.

3. Czy do wykorzystania robotów w przedsiębiorstwie konieczne jest posiadanie specjalnej klatki?

Klatka jest wymagana w przypadku wyboru robota przemysłowego, jednak coboty Universal Robots mogą pracować tuż obok człowieka, zapewniając mu całkowite bezpieczeństwo.

 

Jakie powinno być obuwie robocze?

Dlaczego nie zawsze musisz kupować wózki widłowe?

WhitePress Prawa