Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Półki magazynowe są po to, aby składować na nich drobne materiały w specjalnie wydzielonej przestrzeni, czyli magazynie. Tak jak w każdej przestrzeni przemysłowej, wszelkie obiekt logistyczne potrzebują odpowiedniej organizacji materiałów i przepływu pracy. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu produktu można nie tylko zoptymalizować powierzchnię składowania, ale również zwiększyć efektywność pracy i bezpieczeństwo pracowników.

 

materiały drobne

Regały magazynowe z półkami

Regały magazynowe półkowe służą do składowania wszelkich kartonów, pudełek czy małych opakowań. W zależności od tego jaki asortyment jest składowany, wykorzystujemy w tym celu odpowiedni rodzaj regałów.

Jeżeli chcemy składować palety, to w tym celu wykorzystamy konstrukcje przygotowane specjalnie do przetrzymywania bądź przenoszenia dużych obciążeń. Oczywiście można je wyposażyć w odpowiedni rodzaj półek magazynowych.

 

Rodzaje półek magazynowych

Aby zadbać o wydajność i bezpieczeństwo wykorzystuje się różne rodzaje półek magazynowych. Ich głównym celem jest zapewnienie łatwego dostępu do przechowywanego towaru. Do podstawowych rodzajów półek magazynowych zaliczamy:

  • półki metalowe,
  • półki z płyt wiórowych bądź laminowanych, 
  • półki wypełnione łożami rolkowymi,
  • półki z siatki. 

 

Jak mają się półki magazynowe do przepisów BHP?

Planując kupno półek magazynowych musimy najpierw przeczytać przepisy BHP I PPOŻ, które określają wymagania, jakie pracodawca musi zrealizować. Są to przepisy związane z m.in. wykorzystaniem maszyn i urządzeń, obiektami budowlanymi, wypadkami przy pracy, szkoleniami czy środkami ochrony indywidualnej.

Przed rozpoczęciem procesu magazynowania pracodawca musi zorganizować miejsce oraz określić sposób i wysokość składowania towarów. Ponadto w magazynie muszą być wywieszone instrukcje mówiące  o sposobie przechowywania, pakowania, załadunku i transportu towarów. 

Należy również oczywiście pamiętać o tym, że magazynowany towar nie może przekraczać dopuszczalnych obciążeń półek i regałów, a one nie mogą przekraczać dopuszczalnych obciążeń podłóg i stropów. Informacje te powinny być wywieszone w widocznym miejscu.

W trosce o bezpieczeństwo pracowników regały magazynowe muszą mieć wytrzymałą i stabilna konstrukcję, a odstępy między nimi muszą uwzględniać wykorzystywane środki transportu i wykonywane przez nie manewry. 

Oczywiście przestrzeń między regałami nie może być zastawiona innymi towarami czy sprzętami, które utrudnią a nawet uniemożliwią dostęp do produktów składowanych na regałach magazynowych bądź będą stanowić zagrożenie przy manewrowaniu. 

 

Regały magazynowe od Termopol Ice najlepsze dla Twojego magazynu!

Poszukujesz stabilnych i wytrzymałych regałów do swojego magazynu? Zapoznaj się z ofertą firmy Termopol Ice, w której znajdziesz ich najróżniejsze rodzaje. Wystarczy, że wejdziesz na ich stronę internetową i wybierzesz dla siebie najlepszy regał.

WhitePress Prawa