Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W codziennym życiu wiele osób zmaga się z poważnymi problemami natury psychologicznej, które często zwyczajnie nie pozwalają nam normalnie funkcjonować.

 

Mimo to, wiele osób obawia się skorzystać z pomocy psychologa. Wciąż obawiamy się stygmatyzacji i powiązania z chorobami psychicznymi. To poważny błąd, który utrudnia nam życie. Sprawdźmy więc w czym może pomóc nam psycholog i kiedy warto się do niego udać.

Krótkotrwałe spadki nastroju

Depresja jest coraz poważniejszym problemem, który wymaga fachowej pomocy psychiatry. Nie należy jednak lekceważyć żadnych spadków nastroju, które ograniczają naszą codzienną aktywność i nie pozwalają cieszyć się życiem. Jeśli obserwujemy u siebie takie objawy, mamy problemy ze snem, koncentracją, jesteśmy przygnębieni warto zasięgnąć fachowej porady. Psycholog Gocław dzięki wnikliwej rozmowie ma szansę sprawdzić czy mamy do czynienia z obniżeniem nastroju czy też poważniejszymi problemami i pomóc pacjentowi w ustaleniu drogi dalszej pomocy. 

Trudne przeżycia w dzieciństwie

Każdy, kto miał trudne dzieciństwo w życiu dorosłym zmaga się z szeregiem problemów, które wymagają przepracowania. Niezależnie od tego, czy mieliśmy do czynienia z przemocą, czy jesteśmy dorosłymi dziećmi osób uzależnionych zmagamy się ze wspomnieniami, które sprawiają, że mamy problemy z pewnością siebie i nawiązywaniem prawidłowych relacji z innymi ludźmi. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, z czego wynika nasze zachowanie oraz problemy z jakimi się zmagamy. Wizyta u psychologa i rozpoczęcie terapii może pomóc w poznaniu przyczyn oraz uwolni nas od bagażu przeszłości, który wpływa negatywnie na nasze obecne życie. 

Podsumowując, wizyta u psychologa może pomóc nam w wielu kwestiach, z którymi nie radzimy sobie na co dzień. Dzięki jego wsparciu i poradom możemy zrozumieć z czego wynika nasze zachowanie oraz nauczyć się jak radzić sobie z trudnościami. Więcej informacji o tym, co daje wizyta psychologa i kiedy warto się na nią zdecydować znajdziesz na stronie https://cplwowska.pl/pomoc-psychologiczna-online/