Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Niemczech
Dlaczego polski adwokat w Niemczech może pomóc szybciej i sprawniej niż niemiecki? Otóż powodów jest całkiem sporo. Pomoc prawna świadczona przez polskie kancelarie w Niemczech to rozwiązanie, do którego – choć z zupełnie różnych powodów – przekonują się i osoby prywatne, i firmy lub organizacje.

 

 

 

 

 

 

Bariera językowa

Wielu klientów polskich adwokatów w Niemczech posługuje się niemieckim językiem bardzo sprawnie, ale w zakresie prawa potrzebna jest znajomość specyficznej terminologii, która na co dzień zdecydowanie nie jest przydatna. Nawet w sprawach z zakresu prawa pracy – pozornie dość prostego – trzeba umiejętnie posługiwać się zawiłymi terminami. W kontaktach z niemieckim adwokatem mogą więc pojawić się problemy, a polski adwokat będzie w stanie lepiej zrozumieć swoich klientów i udzielić skuteczniejszej pomocy.

 

Współpraca na co dzień

Wiele polskich kancelarii (a tak naprawdę również polsko-niemieckich) działa na terenie całych Niemiec, kiedy niemieccy adwokaci raczej prowadzą działalność regionalną. Taki adwokat to spore wsparcie zarówno dla osób, które Niemcy poznają głównie z perspektywy turysty, jak i tych, którzy na terenie Niemiec prowadzą firmy. Doradztwo, pełna reprezentacja i pomoc w nawiązaniu kontaktów na miejscu to wsparcie, z którego nikt nie chce korzystać, ale prawie każdy czasem potrzebuje. Od niemieckiego adwokata często nie można wymagać aż takiej elastyczności.

 

Cena też jest argumentem

To prawda, że usługa pomocy prawnej nie jest tania (niemieckie prawo nakłada tu też pewne ograniczenia w niektórych przypadkach), natomiast polska kancelaria często jest w stanie świadczyć usługi prawne na tym samym poziomie, co prawnik niemiecki, a będzie to kosztowało wyraźnie mniej. I jasne – w wyborze adwokata pieniądze nie są najważniejsze, ale jednak ten argument też się gdzieś zawsze przewija. Jeśli da się swoich praw dochodzić mniejszym kosztem, a z równą skutecznością, to zdecydowanie warto.

 

Po obu stronach granicy

Sprawy z zakresu niemieckiego prawa nie zatrzymują się tak naprawdę na polskiej granicy. Z niemieckich sądów do polskich (i odwrotnie) przepływają różne wnioski, prawo obu krajów może działać w pewnych przypadkach niemal równolegle: granica państwa nie jest granicą problemu. Polski adwokat w Niemczech może pomóc, rozpatrując każdą sprawę z szerszej perspektywy. Zarówno w zakresie prawa pracy, karnego, rodzinnego, jak i cywilnego – często lepsze wyniki uzyskuje się, znając te punkty, w których prawo Polski i Niemiec się jakoś zazębiają.

 

Najlepsza pomoc w trudnej sytuacji

Polski adwokat w Niemczech to pomoc, na którą liczy wiele osób aktualnie tam przebywających. Nawet jeśli odwiedzasz Niemcy tylko przejazdem i na chwilę, dobrze wcześniej znaleźć adwokata, a którym będzie można się w razie jakichkolwiek problemów skontaktować. Tym bardziej odezwij się do nas i zapisz nasz kontakt, jeśli jedziesz do Niemiec do pracy albo wiesz, że w swojej sytuacji prawnej wsparcie może Ci się z różnych powodów przydać. Będziemy działali skutecznie w Twojej sprawie od chwili, w której poinformujesz nas, jaki masz problem.

Magazynowanie jako bardzo popularna usługa

Kiedy możesz skorzystać z mobilnego serwisu Cummins?