Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Chyba każdy z nas ma w domu przedmioty, które już nieco straciły swój blask. Zamiast jednak wyrzucać je na śmietnik, warto pomyśleć o ich odnowieniu i przemianie. Tym bardziej, jeśli mamy do czynienia z czymś takim jak produkty z drewna. Dzięki technice decoupage, stare, zniszczone drewniane elementy mogą zyskać drugie życie i stać się prawdziwym dziełem sztuki.

 Twórczy recycling

Odnowa kuchennych akcesoriów

Szczególnie wdzięcznym materiałem do odnawiania są różnego rodzaju kuchenne akcesoria drewniane, jak choćby drewniane deski do krojenia. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zwykłymi użytkowymi przedmiotami, w rękach kreatywnej osoby stają się płótnem do tworzenia. Za pomocą techniki decoupage, można na nich tworzyć niezwykłe kompozycje, które nie tylko odmienią wygląd deski, ale także dodadzą uroku każdej kuchni.

 

Odświeżanie drewnianych mebli

Decoupage świetnie sprawdza się również w odnawianiu starych, drewnianych mebli. Starannie dobrany papier, klej i lakier to podstawowe akcesoria, które pozwolą odmienić wygląd naszych mebli. A dodatkowe elementy, jak na przykład koraliki, sznurki czy tasiemki, pozwolą dodać im indywidualnego charakteru.

 

Czym jeszcze można ozdobić?

Możliwości są niemal nieograniczone. Oto kilka pomysłów na produkty z drewna, które można odświeżyć i ozdobić za pomocą decoupage:

  • Drewniane skrzynki
  • Drewniane chlebaki
  • Stare szafki
  • Drewniane ramki na zdjęcia
  • Drewniane pudełka na biżuterię

Zastosowanie decoupage w odnawianiu produktów z drewna to nie tylko sposób na nadanie starym przedmiotom nowego życia, ale też możliwość wyrażenia swojej kreatywności i indywidualności. To prace ręczne, które pozwalają na relaks i odstresowanie, a jednocześnie dają dużą satysfakcję z efektów własnej pracy. Więc jeżeli macie w domu stare, drewniane przedmioty, które już dawno straciły swój blask - nie wyrzucajcie ich. Dajcie im drugie życie, a przy okazji sprawcie sobie wiele radości.