Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Trojmiasto co trzeba zobaczyc
Trójmiasto to jedno z najciekawszych turystycznie miejsc na mapie Polski. Położone nad samym morzem miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot od lat kuszą przyjezdnych niezwykłymi atrakcjami. Sprawdź, co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wizyty w Trójmieście.

 

 

 

 

 

Niesamowity Gdańsk

Gdańsk to niezwykłe miasto o tysiącletnim rodowodzie, w którym dawne dzieje łączą się z historią współczesną. Miasto zachwyca piękną architekturą i wyjątkową atmosferą. Przebywając w Gdańsku, koniecznie odwiedź serce miasta, czyli Rynek. W jego centrum mieści się Fontanna Neptuna, będąca wizytówką miasta. Zobacz Dwór Artusa – najpiękniejszą gdańską kamienicę, a także Ratusz Głównego Miasta z XIV wieku – jedną z najbardziej charakterystycznych budowli w mieście, w której dziś mieści się Muzeum Gdańska. Po wyjściu z Ratusza, przejdź przez Złotą Bramę, za którą zaczyna się Droga Królewska, której nazwa pochodzi od uroczystych wjazdów monarchów do miasta.

Obowiązkowym punktem podczas wizyty w Gdańsku jest słynny Żuraw – największy i najstarszy dźwig portowy średniowiecznej Europy. Pełnił on funkcję bramy miejskiej, a ponadto służył do stawiania masztów. Wybierz się na spacer Długim Pobrzeżem, czyli urokliwym deptakiem pełnym pubów, kawiarni i restauracji, ciągnącym się wzdłuż zachodniego brzegu Motławy. Zobacz też największą europejską świątynię zbudowaną z cegieł, czyli Bazylikę Mariacką.

Przebywając w Gdańsku, koniecznie odwiedź Muzeum II Wojny Światowej, jak również Westerplatte z Wartownią nr 1 (głównym punktem polskiej obrony we wrześniu 1939 roku) oraz Pomnikiem Obrońców Wybrzeża.

To zaledwie kilka z licznych atrakcji, które czekają na Ciebie w Gdańsku. Warto zatrzymać się w mieście nieco dłużej, aby zobaczyć je wszystkie.

 

Atrakcje Gdyni

Gdy obejrzysz już wszystkie ciekawostki Gdańska, koniecznie wybierz się do Gdyni, aby zobaczyć statek-muzeum „Dar Pomorza”. Powstały w 1909 roku okręt przepłynął pół miliona mil morskich. Obecnie statek jest otwarty dla turystów, którzy na jego pokładzie, w kajutach i maszynowni mogą nie tylko zaznajomić się z historią żaglowca, ale również poczuć jego duszę. Obok „Daru Pomorza” jest zacumowany inny okręt-muzeum. ORP „Błyskawica” to legenda polskiej Marynarki Wojennej – najstarszy na świecie niszczyciel unoszący się na wodzie, a jednocześnie jeden z bojowych okrętów aliantów, uczestniczący aktywnie w działaniach z czasów II Wojny Światowej. W Gdyni warto tez zwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej, a następnie udać się na Kamienną Górę – wzgórze, z którego rozpościera się piękny widok na port i Skwer Kościuszki. Odwiedź też gdyńską plażę, słynne Molo w Orłowie, zobacz Klif Orłowski i Kępę Redłowską.

 

Co zobaczyć w Sopocie?

Sopot jest jednym z najmodniejszych miast wypoczynkowych nad Bałtykiem, przyciągającym turystów o każdej porze roku. Przebywając w Sopocie, warto odwiedzić słynne molo o długości ponad 500 metrów, z którego pomostu roztacza się niesamowity widok na cumujące jachty i miasto. Wybierz się na spacer ulicą Bohaterów Monte Casino, czyli popularnym Monciakiem. W sezonie letnim ulica tętni życiem i jest wypełniona imprezowiczami i turystami. Ciekawą, wartą zobaczenia atrakcją jest również Krzywy Domek zlokalizowany na Monciaku, będący jedną z wizytówek Sopotu. W środku mieszczą się dyskoteki, puby, kawiarnie i restauracje.

 

Hotel w Gdańsku, czyli gdzie zatrzymać się na nocleg?

Nie sposób jest zwiedzić najciekawsze miejsca w Trójmieście w ciągu jednego dnia, dlatego dla własnej wygody zatrzymaj się na przynajmniej jeden nocleg w nadmorskim hotelu. Najlepiej zdecyduj się na pobyt w wygodnym i nowoczesnym obiekcie, z którego łatwo dostaniesz się zarówno na plażę, jak i do centrum miasta. Polecanym wyborem jest hotel w Gdańsku Arkon Park, zlokalizowany w atrakcyjnej dzielnicy Przymorze, wyposażony w komfortowe pokoje, centrum fitness i restaurację z daniami kuchni międzynarodowej. Dzięki odpowiedniej lokalizacji z tego miejsca wygodnie dostaniesz się nad morze, dojedziesz do centrum Gdańska, a także do Sopotu i Gdyni.

 

Jak poprawnie wysłać paczkę?

Zalety współpracy z agencją eventową