Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Team building w sektorze HR może być skuteczną strategią, aby zwiększyć efektywność procesów rekrutacyjnych. Ważne jest, aby każdy członek zespołu HR miał jasno określone cele i wiedział, jakie kroki należy podjąć, aby je osiągnąć. Wspólnie ustalona strategia pozwoli na skoordynowane działania i większą efektywność procesów rekrutacyjnych. Warto pamiętać, że techniki team buildingowe pomagają w integracji zespołu.

 

Pracownicy sektora HR mają do czynienia z wieloma wyzwaniami, które wymagają od nich zarówno umiejętności interpersonalnych, jak i wiedzy fachowej. Rekrutacja i selekcja pracowników to jedno z największych wyzwań dla pracowników sektora HR. Muszą oni przeprowadzać skutecznie oba te procesy, uwzględniając wymagania stanowiska, a także umiejętności, doświadczenie i wartości kandydatów.

 

Utrzymanie pracowników w firmie to kolejne wyzwanie, przed jakim stają pracownicy sektora HR. Muszą oni dbać o satysfakcję pracowników, tworząc odpowiednie warunki pracy, oferując możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwój kariery. Pracownicy sektora HR muszą dbać o to, aby wynagrodzenia były adekwatne do tych, jakie oferuje rynek pracy, a także zapewniać atrakcyjne benefity, które zachęcą pracowników do pozostania w firmie. Muszą także zarządzać zasobami ludzkimi w firmie, czyli odpowiednio planować szkolenia, rozwój kariery, ocenę pracowników, awanse i zwolnienia. Jak widać, przed pracownikami działów HR stoi wiele wyzwań.

 

Dlaczego warto zadbać o team building wśród pracowników działów HR?

Nie jest tajemnicą, że zintegrowany zespół pracuje lepiej i efektywniej wykonuje swoje obowiązki. Rynek HR w Polsce jest stosunkowo duży i dynamiczny, a jego rozwój można obserwować już od kilku lat. Wraz z rozwojem sektora usług, a w szczególności outsourcingu procesów biznesowych, rośnie również zapotrzebowanie na usługi HR. W Polsce działa wiele firm oferujących różnego rodzaju usługi z zakresu HR, takie jak rekrutacja i selekcja pracowników, doradztwo personalne, zarządzanie talentami, szkolenia czy outsourcing procesów HR.

 

 - Powinniśmy zadbać o team building pracowników między innymi po to, by zatrzymać ich w firmie. Rynek HR dynamicznie rośnie i widzimy ogromne zapotrzebowanie na rekrutertów. Nie mamy w Polsce do czynienia z bezrobociem i nic nie wskazuje, by sytuacja miała się niebawem, diametralnie zmienić, zatem specjaliści od poszukiwania pracowników są na wagę złota – wyjaśnia Joanna Hoc-Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy, który organizuje wyjazdy team buildingowe. – Z drugiej zaś strony zintegrowany zespół pracuje efektywniej. Warto zatem sprawić, by rekrutacje przebiegały owocnie i przynosiły oczekiwane rezultaty.

 

Co się sprawdza w ramach team buildingu?

Organizowanie wyjazdów integracyjnych jest bardzo ważne dla każdej organizacji i niesie wiele korzyści dla pracowników, jak i dla całej firmy.

 

 – Wyjazdy integracyjne to doskonała okazja do team buildingu. Pozwalają na budowanie relacji między pracownikami, co przekłada się na lepszą komunikację i większą efektywność w pracy. Umożliwiają także oderwanie się od codziennej rutyny. Podczas wyjazdów integracyjnych można organizować różnego rodzaju aktywności, które pozwolą pracownikom na rozwój umiejętności takich jak współpraca, kreatywność czy przywództwo – wymienia Joanna Hoc-Kopiej, Dwór Korona Karkonoszy.

 

A jakie zabawy wybrać? Świetnie sprawdzają się turnieje kulinarne. Efektem wspólnej zabawy jest nie tylko pyszne danie, ale przede wszystkim zmotywowany zespół. Gotowanie pod presją czasu uczy współpracy i działania pod wpływem stresu, w trudnych warunkach. Jakie jeszcze atrakcje wybierają firmy? To m.in. spływ pontonem. Sport dostarcza adrenaliny i uczy koncentracji w trudnych warunkach. W ramach zabaw organizowane są również wieczory w kasynie. Wówczas sale konferencyjne zamieniają się w nocy klub, gdzie króluje ruletka czy poker.

 

Opcji jest wiele. Najważniejsze, by regularnie organizować wyjazdy team buildingowe i motywować zespół. Taka inwestycja z pewnością zaprocentuje.

 

 Korzyści automatyzacji i digitalizacji procesów HR

WhitePress Prawa