Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

moduły
Pomimo licznych zalet darmowego oprogramowania do prowadzenia sklepu internetowego, wielu przedsiębiorców korzystających z PrestaShop z czasem zaczyna zauważać niedoskonałości tego rozwiązania.

 

 

 

 

 

 

 

 

Na szczęście, nawet jeżeli standardowe funkcje PrestaShop przestały odpowiadać twoim potrzebom, możesz skorzystać z wtyczek. Dzięki temu nie będziesz musiał płacić ogromnych pieniędzy za przeniesienie sklepu na inną platformę lub zatrudniać programistów, którzy wprowadziliby niezbędne zmiany.

 

Moduły zwiększające możliwości PrestaShop

O ile takie działania byłyby niezbędne w przypadku wielu innych rozwiązań, PrestaShop umożliwia użytkownikom korzystanie z modułów. Dzięki tym rozszerzeniom możesz szybko wzbogacić swój sklep o dodatkowe opcje, które ułatwią ci zarządzanie sprzedażą, zwiększą komfort klientów lub pozwolą osiągnąć inne cele. Oferta modułów jest bardzo rozbudowana, a dodatkowo co jakiś czas firma specjalizująca się w rozszerzeniach do PrestaShop wypuszcza nowe rozwiązania.

 

Popularne rozszerzenia do sklepu internetowego

Początkowo może się wydawać, że standardowa instalacja PrestaShop zawiera wszystko to, co jest niezbędne, aby prowadzić sklep internetowy. Chociaż rzeczywiście takie oprogramowanie działa dobrze, to jednak wykonanie niektórych czynności okazuje się niezwykle czasochłonne. Problemy pojawiają się również wtedy, gdy sklep staje się popularny i nagle, zamiast kilku zamówień trzeba obsłużyć kilkadziesiąt lub kilkaset. Na niedogodności i ograniczone możliwości oprogramowania PrestaShop skarżą się również osoby, które chciałyby zintegrować swój sklep ze stanami hurtowni. Zaktualizowanie większej ilości produktów okazuje się wówczas trudnym zadaniem. Wśród popularnych rozszerzeń znajdziesz między innymi moduły pozwalające tworzyć przekierowania, wyskakujące okienka i reklamy na black friday. Dużą popularnością cieszą się też wtyczki PrestaShop zapewniające zgodność z RODO i rozwiązania związane ze seo do PrestaShop, co pozwala uzyskać przewagę nad konkurencyjnymi sklepami internetowymi.

 

Integracja PrestaShop z hurtowniami

Bezproblemowy import większej ilości produktów umożliwi ci rozszerzenie o nazwie xml Presta Shop. Dzięki niej bez problemu zintegrujesz sklep internetowy z producentem lub hurtownią, a zaoszczędzony czas będziesz mógł przeznaczyć na rozwijanie swojego biznesu ecommerce. Możliwość sprawniejszego zarządzania sklepem i stanami magazynowymi docenią przede wszystkim te osoby, które dopiero zaczynają sprzedawać w sieci i nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie dodatkowych pracowników.

 

Sieć WAN

Jak nawiązać współpracę hurtową?

WhitePress Prawa