Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

write 593333 640Zastanawiasz się nad tym, jak możesz zwiększyć skuteczność swoich poszukiwań pracy? Wysyłasz dziesiątki CV, ale zawsze otrzymujesz zaledwie kilka odpowiedzi? Prawdopodobnie przygotowujesz swoją aplikację w mało atrakcyjny sposób, co wpływa na to, że pracodawca automatycznie ją odrzuca. Specjaliści z serwisu Jobsora chętnie podpowiedzą Ci, jak sprawi, aby Twoje CV miało szansę wyróżnić się na tle pozostałych.

 

Przygotuj swoje CV z Jobsora

Badania dowodzą, że pracodawca poświęca około sześciu sekund na to, aby pobieżnie zapoznać się z treścią każdej nadesłanej aplikacji. Oznacza to, że czasu na zainteresowanie rekrutera jest bardzo niewiele — aby CV nie zostało na tym etapie zdyskwalifikowane, konieczne jest zadbanie o to, aby wyróżniało się ono na tle innych. Jak tego dokona? Po pierwsze powinieneś wiedzieć o tym, że:

  • Curriculum Vitae, które jest szare i zwyczajnie nie zachęca do zapoznania się z jego treścią. Jeśli zależy Ci na zwróceniu na siebie uwagi, wykorzystaj do tego kolory! Czerwony, żółty i niebieski — to właśnie te barwy przykuwają wzrok rekruterów i sprawiają, że chętniej poświęcają oni swój czas takiej aplikacji;
  • użycie programy graficznego do przygotowania CV zawsze działa na plus — kreatywność jest ceniona przez wszystkich pracodawców;
  • pod miejscem, gdzie wpisujesz swoje dane, warto jest umieścić również nazwę stanowiska, o które się ubiegasz — w ten sposób ułatwiasz pracę sobie prowadzącej rekrutację.

Nie zapominaj o podsumowaniu zawodowym

Wiele osób sądzi, że wypisanie wszystkich dotychczasowych miejsc pracy w CV w zupełności wystarczy. Warto jednak wiedzie, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest uwzględnienie sekcji z podsumowaniem zawodowym. Chodzi o to, aby umotywować w jakiś sposób swoje wcześniejsze działania związane z podejmowaną pracą.

„Osiągnięcia” — istotna sekcja w CV

 

Do niedawna był taki trend, aby w CV wpisywać informacje dotyczące swoich zainteresowań. Okazuje się jednak, że o wiele lepszym pomysłem jest dodanie sekcji ze swoimi dotychczasowymi osiągnięciami. Co powinno się w niej zaleźć? Tak naprawdę może  być to absolutnie wszystko, z czego osoba ubiegająca się o dane stanowisko czuje się dumna.

 

Używaj odstępów  i pogrubień — przejrzyste CV jest na wagę złota

Jeśli naprawdę zależy Ci na tym, aby Twoje CV nie zostało odrzucone, to zadbaj o to, aby jego treść była czytelna. Unikaj źle sformatowanego tekstu. Przejrzyste Curriculum Vitae to jedna z tych rzeczy, która zwykle decyduje o tym, że pracodawca chce zaprosić taką osobę na rozmowę kwalifikacyjną.