Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W ostatnich latach coraz więcej restauracji zdaje sobie sprawę z konieczności wprowadzenia ekologicznych rozwiązań. Jest to wynik rosnącej świadomości restauratorów, ale również aktywnych działań Unii Europejskiej, która cały czas pracuje nad nowymi rozwiązaniami w kierunku ochrony środowiska. Jednym z rozwiązań, na jakie decydują się właściciele restauracji, jest zastosowanie sztućców wielokrotnego użytku. W tym artykule przedstawimy zalety takiego rozwiązania oraz wyjaśnimy, dlaczego warto je wprowadzić do swojej restauracji.

 

Sztucce wielokrotnego uzytku do restauracji

Ochrona środowiska

Od 3 lipca 2021 wykluczone zostały z użytku produkty jednorazowego użytku, które stanowią największy problem dla czystości mórz i oceanów. Z rynku wycofane zostały między innymi takie produkty jednorazowe jak: jednorazowe talerze, mieszadła do napojów, słomki do napojów czy właśnie jednorazowe sztućce. Spowodowało to, że branża gastronomiczna musiała zastąpić je innymi produktami, bardziej ekologicznymi i takimi, które można wykorzystać wielokrotnie.

Niezaprzeczalnie używanie sztućców wielokrotnego użytku znacząco wpływa na ograniczenie produkcji odpadów plastikowych, które stanowią ogromne obciążenie dla środowiska, z którym coraz mocniej walczy cały świat. 

 

Oszczędność i praktyczność

Sztućce jednorazowe mogą wydawać się tanie w krótkim okresie, ale na dłuższą metę koszty ich zakupu oraz utylizacji mogą znacznie przewyższyć wydatki związane z utrzymaniem sztućców wielokrotnego użytku.

Sztućce wielokrotnego użytku są trwałe i łatwe w czyszczeniu. W związku z tym nie trzeba martwić się o zakupy jednorazówek oraz ich utylizację.

 

Estetyka, prestiż i indywidualny charakter wnętrza

Sztućce wielokrotnego użytku są zazwyczaj wykonane z trwałych, ekologicznych i biodegradowalnych materiałów. Wpływa to na postrzeganie restauracji jako miejsca o wysokim standardzie i dużej odpowiedzialności co przyciąga klientów. Dodatkowo, dzięki temu, że oferta dostępnych na rynku sztućców wielorazowych jest naprawdę ogromna i możemy swobodnie przebierać we wzornictwie i producentach, mamy możliwość dobrać sztućce idealnie pasujące do wystroju i klimatu restauracji.

 

Zdrowie i zadowolenie klientów

Wysoka jakość sztućców wielokrotnego użytku z pewnością wpłynie na zadowolenie klientów, którzy będą mogli cieszyć się smakiem potraw bez obaw o szkodliwy wpływ jednorazowych plastikowych sztućców na ich zdrowie oraz docenią starania restauracji o dobro wspólne, jakim jest środowisko naturalne.

 

Podsumowanie

Jeśli zdecydujesz się na wprowadzenie sztućców wielokrotnego użytku do swojej restauracji, pamiętaj o kilku ważnych kwestiach. Wybieraj trwałe materiały, które będą łatwe w utrzymaniu i zachowają swój wygląd przez długi czas. Sztućce powinny być również wygodne w użytkowaniu oraz łatwe do czyszczenia i co najważniejsze, odporne na zmywanie w wysokich temperaturach i z użyciem zmywarek. Przy ich zakupie warto również sprawdzić, czy istnieje możliwość ewentualnego dokupienia dodatkowych elementów, gdyby okazało się, że potrzebujemy ich więcej w przyszłości.

WhitePress Prawa