Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Rewolucja cyfrowa przenika wszystkie obszary edukacji szkolnej i działalności szkolnej. Program nauczania coraz częściej musi być realizowany przy użyciu technologii i metod cyfrowych, a jednocześnie te zmiany nie mogą przytłaczać nauczycieli i uczniów. Szkoły i instytucje powinny szkolić nauczycieli, którzy muszą podnosić swoje kwalifikacje i sprostać nowym wyzwaniom związanym z informatyzacją.

workspace-g8878d4c7a_1280.jpg

Jakie jest dobre szkolenie?

Obecnie w każdej branży ważne jest podnoszenie kwalifikacji. Tak samo sprawa wygląda w oświacie. Nauczyciele muszą się szkolić, aby sprostać obecnym wymaganiom technologicznym. Szkolenia jednak muszą być odpowiednio dobrane do potrzeb. Najważniejsza jest kadra szkoleniowa, która potrafi w przystępny i prosty sposób przekazać wiedzę. Dobre szkolenia mogą odbywać się zarówno online, jak i stacjonarnie. Najważniejsze jest jednak, aby szkolenia IT dla nauczycieli były łatwo dostępne i atrakcyjne w odbiorze. Szkolenia IT Mockingbird dla nauczycieli to gwarancja skutecznego i praktycznego szkolenia dla kadry pedagogicznej.

 

Innowacyjne podejście w szkoleniu nauczycieli

Niestandardowe metody nauczania mogą znacznie ułatwić przyswajanie wiedzy. Coraz więcej instytucji szkoleniowych oferuje innowacyjne szkolenia IT dla nauczycieli, które pozwalają szybko wejść w sferę cyfryzacji. Dzięki takiemu kursowi nauczyciel jest otwarty na nowe wyzwania i nie boi się kreatywnego myślenia. Nieszablonowe podejście do nauczania, wyjście poza przyjęte ramy i wiele innych nowoczesnych rozwiązań metodycznych pozwalają na inne spojrzenie na system edukacji.

 

Najpopularniejsze szkolenia IT dla nauczycieli

Szkolenia IT dla nauczycieli są oferowane z różnej tematyki. Ich celem jest szybkie wejście w cyfryzację w szkołach, począwszy od wyposażenia i obsługi placówki dla uczniów i nauczycieli, poprzez cyfryzację organizacji szkolnych i administracji, a skończywszy na cyfryzacji w klasie. Podczas szkoleń wskazuje się możliwości i warunki, które są istotne dla realizacji projektów. Metodologia warsztatów zmienia się z informacyjnego wkładu na inspirującą wymianę spostrzeżeń w grupie. Szkolenia mogą tematycznie obejmować nagrywanie i montowanie filmów, pracę z tabletem graficznym lub dotykowym ekranem, który pomaga w nauce zdalnej czy tematyki związanej z kreatywnym nauczaniem online.

 

Do najpopularniejszych szkoleń należy

  • Szkolenie z bezpieczeństwa w Internecie
  • Nowoczesne metody pracy nauczyciela
  • Narzędzia TIK w edukacji
  • Obsługa darmowych pakietów biurowych
  • Szkolenie z MS Teams
  • Szkolenie z najpopularniejszych narzędzi, aplikacji i stron www do nauki języka obcego.

Przegląd najpopularniejszych narzędzi do nauki języka obcego możesz rozpocząć od przeczytania artykułu: https://mockingbird.pl/strony-www-i-aplikacje-do-nauki-jezyka-obcego/

 

Nowoczesny nauczyciel — jaki powinien być?

Czasy szybko się zmieniają, a w placówkach oświaty widać to najlepiej. Nauczyciele muszą być na bieżąco ze wszystkimi innowacjami technologicznymi, które ułatwiają nauczanie. Nowoczesny nauczyciel musi być przede wszystkim kreatywny i pełen zapału. Dobre szkolenia IT dla nauczycieli pozwalają nie tylko pozyskać wiedzę informatyczną, ale także uczą twórczego podejścia do nauczania.

WhitePress Prawa