Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Szafa kapsulowa
Większość ludzi orientuje się na pewnym etapie życia, że pomimo ogromnej liczby ubrań w szafie i tak nie mają się w co ubrać. Do tego większość części garderoby została założony tylko parę razy, a ich ilość powoduje, że trudno utrzymać w szafie porządek. Rozwiązaniem może być szafa kapsułowa.

 

 

 

 

 

 

 

Szafa kapsułowa - czym jest?

Termin “capsule wardrobe” jest koncepcją stworzoną przez Susie Faux już w latach 70. XX wieku. Szafa kapsułowa zakłada, że w szafie wystarczy parę uniwersalnych, podstawowych ubrań i stylizację tworzy się na podstawie sezonowych dodatków. Minimalizm w szafie opisuje w swojej książce także Marie Kondo. Jest to sposób, który sprawdzi się szczególnie u osób pragnących zaprowadzić ład w swojej garderobie i zrobić miejsce na półkach lub tych, które po prostu nie lubią wiecznie prasować koszul. Szafa kapsułowa to sposób, by zaoszczędzić miejsce, czas i pieniądze. Garderoba zorganizowana w tym duchu powinna zawierać od 30 do 60 ubrań, nie wliczając w to dodatków, bielizny oraz uniformów pracowniczych. Oczywiście to od każdego zależy ile ubrań, w jakim stylu i kolorystyce będzie podstawą szafy kapsułowej. Ta metoda może również być nazwana metodą dbania o swoje dobre samopoczucie, gdyż dobrze zorganizowana szafa kapsułowa pomaga zorganizować również inne przestrzenie życia i dbać o siebie.

 

Koszulka - podstawowa część garderoby

Koszulka to najprostsza i najlepsza opcja, by zbudować dobrą stylizację. Koszulka w szafie kapsułowej powinna być w bez nadruku, w jednym - najlepiej neutralnym - kolorze, pasującym do większości innych ubrań. Ubrania wyprzedaż to doskonała okazja, żeby zaopatrzyć się w odpowiednie, podstawowe, części garderoby. Warto przeglądać towary z oferty z różnych miejsc i sklepów. Biedronka ubrania obfituje w podstawowe części garderoby dlatego ubrania wyprzedaż w tym sklepie to dobra i wyczekiwana okazja na zorganizowanie szafy kapsułowej.

 

Ubrania wyprzedaż

Ubrania damskie wyprzedaż to dobra okazja, by uzupełnić swoją szafę o stonowane, podstawowe ubrania. Zwykła koszulka w neutralnym kolorze powinna być bardzo tania, zwłaszcza, że ubrania damskie wyprzedaż zazwyczaj obfituje w tego typu produkty. Ubrania Biedronka to miejsce, gdzie prosta, jednokolorowa koszulka na pewno się znajdzie. Do tego Ubrania damskie wyprzedaż często się tam zdarza, warto dlatego też przeglądać, co oferuje Biedronka gazetka. Biedronka ubrania to produkty marki własnej, dlatego są takie tanie. Ubrania damskie wyprzedaż w Biedronce obniżają ceny jeszcze bardziej. Biedronka ubrania wyprzedaż zdarza się regularnie, dlatego warto trzymać rękę na pulsie i dbać o siebie i swój portfel przeglądając towary z oferty, którą zawiera Biedronka gazetka. Ubrania Biedronka dedykowane są kobietom, mężczyznom, ale także dzieciom, więc można tam szukać ubrań do szafy kapsułowej dla każdego. Ubrania Biedronka, ale także inne marki odzieżowe popularnych sklepów są odpowiednim i tanim startem w organizację szafy kapsułowej.

 

Najważniejsze zasady designu UX stron internetowych

WhitePress Prawa