Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W każdym stowarzyszeniu, jeśli chce ono sprawnie działać, niezbędna jest dobra organizacja. Nawet gdy jest to niewielka grupa, dysponująca skromnym budżetem, bez prawidłowo prowadzonej ewidencji szybko może zapanować w niej chaos. Jak tego skutecznie uniknąć?

 

asian team outsource developer looking screen prog 2021 08 29 01 13 21 utc

Czym jest system do obsługi stowarzyszeń?

Sorga to idealne rozwiązanie dla każdej organizacji społecznej. Bez względu na to, czym dane zrzeszenie się zajmuje, odpowiednio wdrożony system informatyczny bardzo ułatwi działania oraz zarządzanie wspólnym budżetem. Jest to platforma, którą bez problemu da się dostosować do indywidualnych potrzeb stowarzyszenia, dzięki czemu użytkownicy nie będą przepłacać za zbędne funkcje, otrzymają natomiast pakiet funkcjonalnych usług, które zoptymalizują zarządzanie organizacją.

System Sorga umożliwia wygodną obsługę całej struktury oraz daje dostęp do pełnej ewidencji członków. Oprogramowanie pozwala na dodawanie nowych członków, jak i skreślanie z listy osób, które zrezygnowały z udziału w stowarzyszeniu. W każdej chwili system daje wgląd w liczbę członków oraz ich aktywności, do tego można szybko przygotować zestawienie według wskazanych kryteriów. W bazie widać też, czy wszyscy członkowie opłacają w terminie składki, kto zalega z należnościami oraz w jaki sposób można poprawić budżet stowarzyszenia. Platforma usprawnia komunikację dzięki opcji wysyłania maili, prócz tego da się ją zintegrować z popularnymi systemami płatności online. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, system może generować sms-y wysyłane użytkownikom chcącym się zalogować.

 

Jak wygląda wdrażanie oprogramowania?

Konfiguracja platformy dostosowana jest do struktury stowarzyszenia oraz jego potrzeb. Instalowaniem oprogramowania zajmują się specjaliści, po czym następuje import danych oraz szkolenie dla przyszłych użytkowników. Wdrożenie może się zakończyć już po 24 godzinach, a umowa zakłada także dalsze wsparcie dla użytkowników platformy.

Z systemu może korzystać nie tylko administracja stowarzyszenia, ale każdy jej członek. Osoby zrzeszone w organizacji otrzymują własne konto oraz dostęp do bezpiecznego Extranetu, co zachęca do większego zaangażowania w sprawy stowarzyszenia – obsługa tych opcji nie powinna nastręczyć żadnych trudności nawet osobom, które nie mają dużego doświadczenia w pracy z komputerem.

WhitePress Prawa