Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Petardy
Petardy
to niewielkie fajerwerki, zaprojektowane z myślą o efekcie pirotechnicznym w postaci hałasu, czyli głośnego huku. W założeniu mają imitować dźwięki różnych fajerwerków i broni wojskowej. Przy wytwarzaniu hałasu, skutkiem ubocznym bywa niekiedy silny, krótki błysk. Petardy zastosowanie znajdują przede wszystkim do odstraszania dzikich zwierząt, do użycia w wojsku i w grach paramilitarnych oraz sportowych, czasem także na stadionach. Nie są to fajerwerki typowo rozrywkowe i efekt wizualny nie ma tu znaczenia.

 

 

 

Jednak do amatorskiego wykorzystania, petardy używane są nieraz także na Sylwestra. Pełen wachlarz petard jest dostępny w ofercie sklepu PyroTech pod linkiem https://hurtownia-fajerwerki.pl

Jak zbudowane są petardy? Mocna, papierowa obudowa napełniona jest mieszanką pirotechniczną, najczęściej prochem. Od jego rodzaju i ilości oraz konstrukcji ładunku, uzależnione są natężenie oraz moc dźwięku. Wyróżnia się petardy:

  • do odstraszania zwierząt,
  • hukowe oraz hukowo-błyskowe,
  • gwiżdżące i wzlatujące,
  • wielostrzałowe,
  • stadionowe,
  • emitery dźwięku.

 

Które petardy wybrać na Sylwestra

Jeśli chodzi głównie o zapewnienie sylwestrowej zabawy dzieciom, petardy typu Piccolo o najmniejszej mocy w zupełności wystarczą. Są przy tym bezpieczniejsze nawet w przypadku bliskiego wybuchu. Dłuższy efekt z większą liczbą wystrzałów zapewnią ładunki z rodzaju Korsarz i petardy stadionowe, o średniej wielkości. Produkty typu Dum Bum i Hammer mają największą moc. Powinny być wykorzystywane jedynie przez osoby, które na pirotechnice się znają. Petardy Dum Bum 5g to największe ładunki, które można dostać w Polsce do amatorskiego zastosowania.

Które petardy na Sylwestra będą najlepsze i jak znaleźć dobrego sprzedawcę?

 

Sylwestrowe petardy od PyroTech

Firma PyroTech to detaliczny i hurtowy dostawca pirotechniki, zaliczający się do największych w naszym kraju. Oprócz sieci sklepów prowadzonych w Łodzi, PyroTech prowadzi również największą w Polsce środkowej hurtownię z pirotechniką. Fajerwerki są też dostępne na stronach hurtowni oraz sklepu internetowego. Jest to sprzedawca sprawdzony i wiarygodny, a najlepszej jakości produkty pirotechniczne to ładunki pochodzące od pewnych i uznanych producentów. Poza symbolami CE, posiadają niezbędne certyfikaty i zezwolenia. Każdy produkt ma instrukcję po polsku oraz opis techniczny i zalecenia dotyczące bezpieczeństwa używania. W większości załączone są filmiki, gdzie widać efekt pirotechniczny.

W PyroTech mają petardy każdego możliwego rodzaju do wykorzystania na Sylwestra i inne okazje. Ich użytkowanie jest bezpieczniejsze, bo wszystkie odpalane są poprzez lont.

 

Ranking petard na Sylwestra od PyroTech

Załoga PyroTech to profesjonaliści, dla których pirotechnika jest przy tym pasją. W każdej chwili służą fachową pomocą. Swoim doświadczeniem jako jeden z wiodących sprzedawców, dzielą się także na kanale YouTube. Można tam znaleźć na przykład filmiki z testami różnych produktów czy poradami w kwestii wyboru fajerwerków, również petard na Sylwestra. Jest także nagranie, z którego można się dowiedzieć jak powstawał ranking petard - opublikowane na naszym kanele YT. Załoga PyroTech postanowiła bowiem utworzyć swoją listę scoringową. O parametrach branych pod uwagę można też przeczytać tutaj https://hurtownia-fajerwerki.pl/Lista-scoringowa-petard-od-PyroTech-ktore-sa-najlepsze-news-pol-1671191970.html.

 

Zestawienie najlepszych serwisów internetowych

WhitePress Prawa