Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

święta
Radosne i rodzinne spędzenie świąt bez kłótni przy wigilijnym stole, tak wyobraża sobie wymarzone święta 35% Polaków. Z kolei dla 29% ankietowanych ważne, aby były to święta bez 
ograniczeń budżetowych i z dużą liczbą prezentów. Największy wpływ na stworzenie magicznej atmosfery ma ubieranie choinki – 21% odpowiedzi, biesiadowanie z najbliższymi przy wigilijnym stole – 18% odpowiedzi oraz obdarowywanie się upominkami – 17% odpowiedzi.

 

 

 

 

 

Jak pokazało badanie „Święta marzeń według Polaków” zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń kluczowe znaczenie ma dobra atmosfera w rodzinie podczas świątecznych spotkań oraz możliwość przygotowania świąt bez ograniczeń finansowych. Ważne jest dla nas także obdarowanie bliskich pięknymi prezentami i zgromadzenie całej rodziny przy wigilijnym stole.

 

W dzisiejszych czasach, jak twierdzi 31% zapytanych Polaków, święta wnoszą do naszego życia przede wszystkim możliwość celebrowanie miłych momentów z rodziną. Z kolei 29% respondentów wymienia chęć oderwania się na chwilę od codziennej rzeczywistości i rutyny dnia. Dla 24% ankietowanych jest to radość, że możemy bliskich obdarować upominkami.

 

Według co trzeciego Polaka nadal chętnie obdarowujemy się prezentami, gdyż naszą główną motywacją jest chęć sprawienia bliskiej osobie radości. W opinii 28% to część świątecznej tradycji, którą chcemy pielęgnować. Według 21% respondentów obdarowywanie się upominkami to przede wszystkim miły gest okazujący uczucia. Co piąty ankietowany uważa, że sami  chcemy poczuć się lepiej podarowując komuś upominek.

 

Jak pokazują jednak badania, tradycyjne prezenty w postaci przedmiotów materialnych dają tylko chwilową radość. Szybko przyzwyczajamy się do posiadania nowego nawet długo oczekiwanego przedmiotu. Jego obecność w krótkim czasie staje się dla nas czymś zupełnie normalnym. Prezenty oparte na emocjach i doświadczeniach potrafią zapewnić dłuższe uczucie szczęścia.

 

Wśród pomysłów na prezent marzeń dla bliskiej osoby, co trzeci zapytany wskazuje na upominek w postaci vouchera. To wygodna i bezpieczna opcja, która pozwala obdarowanej osobie na dokonanie własnego wyboru. Według 24% respondentów może to być prezent w formie przeżycia pozwalający na przykład na rozwój hobby czy doświadczenie wspaniałej przygody.

Jak wynika z badania serwisu Prezentmarzeń wymarzony upominek świąteczny najbardziej chcemy podarować swoim dzieciom, jak uważa 26% respondentów. Na drugim miejscu wymieniamy najczęściej partnera lub partnerkę, jak twierdzi 26% respondentów. Zdaniem 19% ankietowanych są to rodzice. Dla 14% jest to przyjaciel lub przyjaciółka, a następnie dziadkowie.

 

Według 38% zapytanych Polaków wymarzony prezent powinien być przede wszystkim niespodzianką dla obdarowanej osoby. Zdaniem 26% respondentów kluczowe jest dopasowanie go do charakteru osoby, której chcemy ofiarować upominek. Według 23% ankietowanych wymarzony prezent powinien pozwolić na rozwój zainteresowań i pasji. Z kolei 13% twierdzi, że trafić w gust obdarowanej osoby.

 

Jak pokazało badanie „Święta marzeń według Polaków” wciąż kluczowe znaczenie w celebracji świąt ma dla nas przede wszystkim dobra, rodzinna atmosfera, która tworzymy my sami oraz pielęgnacja świątecznych zwyczajów.

 

Badanie „Święta marzeń według Polaków” zostało zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1317 respondentów w formie ankiety online.

 

swieta marzen wedlug polakow infografika jpg

 

Sprawdzamy jakie cechy powinien mieć prezent marzeń.

WhitePress Prawa