Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Solidną suszarkę do rąk powinien mieć na wyposażeniu każdy, kto prowadzi działalność usługową. Przed jej zakupem warto jednak dobrze się zastanowić nad tym, który z modeli spełni nasze oczekiwania. Sprawdź, która z suszarek do rąk spełni Twoje oczekiwania i ciesz się z doboru dedykowanego urządzenia.

 Suszarki do rąk

Znaczenie suszarek do rąk w miejscach publicznych

Suszarki do rąk najczęściej możemy spotkać w miejscach publicznych gdzie intensywność ich wykorzystania będzie bardzo wysoka. Sprawdzają się w łazienkach usytuowanych w galeriach, restauracjach, jak również w przechodniach lekarskich. Ten ważny element wyposażenia łazienki umożliwi szybkie obsuszenia dłoni i schludne przejście poza łazienkę.

O montażu takiej suszarki do rąk powinni zatem pamiętać właściciele każdego typu lokalu usługowego, jak również miejsc przeznaczonych do dowolnego korzystania.

Korzyści płynące z korzystania z suszarek do rąk to przede wszystkim wygoda mycia rąk i możliwość szybkiego przejścia poza toaletę, bez moczenia podłogi i wyposażenia znajdującego się nieopodal. Co ważne, suszarki automatyczne są zdecydowanie bardziej ekologicznym rozwiązaniem ponieważ nie generują odpadów papierowych. Są także dużo bardziej higieniczne ponieważ nie dotykamy ich bezpośrednio dłońmi. Suszenie za pomocą czujników lub wbudowanej fotokomórki zapewnia komfort i wygodę ich wykorzystania nawet w miejscach o dużym wykorzystaniu.

 

Typy suszarek do rąk - na które szczególnie warto zwrócić uwagę?

Wygodnych modeli suszarek do rąk jest co najmniej kilka, ale jednymi z najbardziej wykorzystanych są te z wbudowaną automatyczną obsługą. Suszarki papierowe - najprostsze i zwykle najtańsze możemy jeszcze spotkać w łazienkach, ale powoli wypierają je bardziej zaawansowane modele.

Suszarki papierowe, czyli taki z podajnikiem na papier wymagają uzupełniania i generują odpady. Nie będą zatem tak praktyczne, jak inny tego rodzaju sprzęt. Nie zmienia to faktu, że wśród klasycznych suszarek papierowych z pewnością znajdziemy takie o ciekawym designie, kieszeniowej wersji i w nowoczesnym wykończeniu, które świetnie wpasują się w różnorodnie wykończoną łazienkę.

Ekonomicznym i wygodnym rozwiązaniem w Twojej łazience będzie jednak montaż suszarki powietrznej lub tej, z wykorzystaniem technologii nowej generacji. Oba modele spełniają kluczowe zadanie, czyli suszą dłonie w krótkim czasie i bez konieczności generowania odpadów. To czyni je akcesoriami spełniającymi się w roli niezawodnego wyposażenia. Wystarczy zerknąć na najnowsze modele takich suszarek, by mieć pewność, że jest to sprzęt godny do montażu w każdej łazience. 

Wydajność i prędkość suszenia - energooszczędność nowoczesnych suszarek do rąk

W aktualnej ofercie niezawodnych suszarek do rąk znajdziemy modele różnego typu, a przede wszystkim takie, które będą miały dedykowaną moc dla naszych indywidualnych potrzeb. Warto mieć tutaj na względzie suszarki z mocą rzędu 2300-2500 W, czy też 1300-1600 W. Wśród produktów dedykowanych wymagającym klientom znajdziemy również takie urządzenie, które będzie miało moc 600 W. Co ciekawe, pobór energii będzie mniejszy, na korzyść niezawodnego działania. Silny strumień powietrza wydostający się z urządzeń nowej generacji nie generuje żadnych dodatkowych kosztów. A zatem, z punktu widzenia i ekonomii i wygody taka suszarka będzie niemal świetnym rozwiązaniem. 

Czy suszarki do rąk są higieniczne?

Zdecydowanie tak. Wystarczy zerknąć na najbardziej nowoczesne modele, w których zastosowano nie tylko filtry HEPA, ale również silny strumień zimnego powietrza, który strąca krople wody z dłoni. Zarówno jedna, jak i druga funkcjonalność uniemożliwia rozprzestrzenianie się bakterii, jak również całkowicie bezpieczne użytkowanie suszarki. 

 

Najlepsza suszarka dla mnie? Jaki model wybrać?

Przede wszystkim warto dopasować model suszarki do miejsca, w którym będzie ona obsługiwana. Dobrej jakości suszarka obsłuży kilka osób jednocześnie, a dłonie wysuszy w około 7-10 sekund. Jeśli zatem zależy Ci na szybkim czasie wysuszenia dłoni, jak również wiesz, że urządzenie będzie mocno eksploatowane to koniecznie weź pod uwagę zakup sprzętu i bardzo rozbudowanych cechach użyteczności i funkcjonalności.

Nie wiesz, jaką suszarkę kupić? Sprawdź sklep z wyposażeniem sanitarnym OLE.pl

WhitePress Prawa