Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

strony internetowe
Podczas projektowania i realizacji strony internetowej musimy zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych elementów.

 

 

 

 

 

 

 

Najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę podczas realizacji strony internetowej.

Chcąc zrealizować firmową stronę internetową, blog lub sklep internetowy powinniśmy zastanowić się nad tym czy nie zlecić tego doświadczonej firmie. 

Na rynku jest dostępnych wiele darmowych oraz płatnych kreatorów stron internetowych, w których można samemu zbudować stronę www. Sprawa wydaje się prosta ale to tylko pozory. Podczas realizacji strony w kreatorach często bywa tak, że w późniejszym czasie nie ma możliwości jej optymalizacji pod przeglądarki Google. Oczywiście to tylko początek problemów na jakie możemy się natknąć podczas budowy strony w kreatorze. Kolejny minus kreatorów to ich ograniczone funkcjonalności. W momencie gdy potrzebujemy bardziej zaawansowanych rozwiązań na naszej www, nie możemy ich zrealizować przez kreator stron. Niewątpliwym minusem jest także opłata abonamentowa jaką musimy ponosić co miesiąc aby utrzymać naszą stronę - a docelowo i tak nie będziemy jej właścicielami.

 

Czy warto wybrać firmę, która zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem stron internetowych?

Odpowiedź brzmi tak! Zdecydowanie warto zlecić taką usługę firmie, która wykona to profesjonalnie. W takiej firmie podczas realizacji strony internetowej możemy liczyć na szereg dodatkowych udogodnień. Firma projektując stronę internetową, przed jej realizacją przedstawia projekt graficzny oraz funkcjonalny. Dzięki takiemu podejściu już na wstępie wiesz jak będzie wyglądała strona (często zdarza się, że chcemy wprowadzić w grafice poprawki - wtedy grafik je nanosi przed kodowaniem strony). Funkcjonalność strony internetowej również jest bardzo istotna, to dzięki niej Twój klient w łatwy sposób odnajdzie w witrynie tego czego oczekuje, a ty zwiększysz dzięki temu sprzedaż.

Podczas realizacji strony internetowej przez agencję, brana jest także pod uwagę optymalizacja SEO, która ma istotny wpływ na wyświetlanie się witryny w wynikach wyszukiwania. Jest to na tyle istotny element, że warto go zaplanować przed rozpoczęciem kodowania strony internetowej. Realizując stronę internetową w profesjonalnej firmie, po zakończeniu prac stajemy się jej właścicielami. Jest to duży plus, ponieważ my możemy decydować o dalszych jej losach. Zlecając taką usługę na koniec realizacji, firma wykonująca strony internetowe opublikuje ją na serwerze w docelowej domenie. Jeżeli nie masz domeny pomoże także w wyborze właściwej i jej zakupie.

Podsumowując. Zlecając realizację strony internetowej firmie, dostajemy gotowy projekt do publikacji. A swój cenny czas możemy poświęcić na realizację innych celów biznesowych lub prywatnych.

 

Projekt technologiczny - kiedy twój lokal go potrzebuje?

Wszystko, co musisz wiedzieć o kaszerowaniu

WhitePress Prawa