Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Na rynku dostępnych jest mnóstwo artykułów służących do wykańczania wnętrz oraz dekoracji ścian. Wiele z nich bazują na aktualnych trendach, które z biegiem lat wychodzą z mody. Oryginalne aranżacje wnętrz to takie, w których zastosowany materiał nigdy nie wyjdzie z mody. Przykładem może być ponadczasowa i wyjątkowa cegła. Wybór cegieł dekoracyjnych jest ogromny, podobnie jak możliwość jej zastosowania. Jaką cegłę do aranżacji wnętrza wybrać? W jakich przestrzeniach sprawdzi się najlepiej? Chętnie odpowiemy na te pytania w artykule poniżej. 

Stara cegła - jaką wybrać do domu? 

Do aranżacji wnętrz można wykorzystać zarówno nowe cegły, jak i wykorzystać elementy starej cegły rozbiórkowej. Wykorzystanie cegły rozbiórkowej stale rośnie na popularności z kilku względów. Jednym z ogromnych atutów starej cegły jest jej surowość, która idealnie wpasuje się w industrialne wnętrza. Jednocześnie wykorzystanie czerwonej cegły może skutecznie ocieplić wnętrze, wprowadzić przytulną atmosferę. Wygląd aranżacji z wykorzystaniem cegły może różnić się diametralnie, ponieważ element ten daje dużo możliwości. Odcień cegły dekoracyjnej należy dobrać do pozostałych elementów składających się na wnętrze. W przypadku dopiero rozpoczętych pracy remontowych i wykończeniowych, stare cegły mogą posłużyć jako aranżacyjna baza, wokół której nadbudujemy aranżację. Stara cegła może zostać wydobyta spod tynku w tradycyjnym domu lub kamienicy, co nie oznacza, że nowopowstały dom nie może posiadać dekoracji w postaci cegły. Na rynku dostępne są dekoracyjne płytki z cegły, które sprawdzą się w każdym typie pomieszczeń. Płytki dekoracyjne pochodzą z rozbiórki leciwych kamienic czy dworków, dzięki czemu cegła ma wyjątkowy, ponadczasowy urok. 

 

Stare cegły - możliwości zastosowania

Stara cegła dekoracyjna sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. Jej zastosowanie ogranicza właściwie wyłącznie wyobraźnia właścicieli domu. Retro cegła doskonale sprawdzi się jako element ozdobny salonu. Można pokryć nią całą ścianę lub wyłącznie jej część. Niepowtarzalny charakter każdemu wnętrzu nadadzą skonstruowane z cegieł ozdobne półki. Płytki z cegły idealnie nadają się do zabudowy kominka. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest stworzenie ceglanego obramowania okien. Olbrzymią popularnością cieszą się cegły w kolorze czerwieni, jednak na rynku coraz częściej docenia się produkty ceglane w innych kolorach. Do aranżacji łazienki z powodzeniem posłużą stare cegły w kolorze białym. Nie tylko ozdobią ścianę, ale również optycznie powiększą wnętrze. Cegły na ścianę w kolorze czarnym będą rozwiązaniem dla miłośników odważnych i nowoczesnych wnętrz. Płytki ze starej cegły można wykorzystywać zarówno w dużych pomieszczeniach, jak i mniejszych. Ważne, aby zachować spójność estetyczną, dzięki czemu wnętrze zrobi ogromne wrażenie na gościach. Cegły dekoracyjne z powodzeniem można łączyć z innymi materiałami. Naturalnym duetem dla cegły jest drewno. Razem tworzą wyjątkowo ciepłą i przytulną aranżację. Nowoczesne wnętrza często wykorzystują beton. Płytki z cegły sprawdzą się idealnie w połączeniu z surowością materiału.

Jeśli szukasz najlepszych starych cegieł koniecznie wejdź na: e-ceglanafantazja.pl. Najwyższa jakość produktów pozwoli Ci cieszyć się wyjątkowym wnętrzem przez długie lata. Cegła rozbiórkowa to nie tylko estetyczne rozwiązanie, ale także po części sentymentalne. Wykorzystane materiały były kiedyś elementem ściany innych ludzi, tworzyły czyjąś prywatną przestrzeń. Każda płytka ceglana to kawałek historii, która może uatrakcyjnić Twoje mieszkanie. 

 

Skrzynka na wino to świetny pomysł na prezent

WhitePress Prawa