Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Czyste biuro to wizytówka każdej firmy, niezależnie od branży jej działalności. Warto jednak wiedzieć, że sprzątanie powinno być nie tylko skuteczne, ale również ekologiczne, co ma pozytywny wpływ na środowisko. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej biura? Jakie korzyści przynosi stosowanie środków z certyfikatem EcoLabel? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

 Sprzątanie biur w Krakowie

Czym kierować się przy wyborze firmy sprzątającej?

Przedsiębiorcy poszukujący firmy do sprzątania biur lub biurowców w wielu przypadkach kierują się przede wszystkim oferowaną ceną. Oczywiście jest ona ważne, jednak znacznie ważniejsza jest w tym przypadku jakość oferowanych usług, czyli skuteczność sprzątania. Kwestia ta w dużej mierze uzależniona jest od doświadczenia danej firmy, czy dysponowania odpowiednim sprzętem, którego wykorzystanie sprawi, że sprzątanie będzie nie tylko dokładne, ale również szybkie. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że przy wyborze firmy sprzątającej należy wziąć pod uwagę również inne kwestie. Jakie? Do najistotniejszych w tym przypadku może należeć renoma danej firmy, która jest uzależniona między innymi od odpowiedniego weryfikowania zatrudnionych przez nią osób. Warto bowiem mieć świadomość, że w biurach znajdują się z reguły ważne dokumenty, co powoduje ryzyko wynoszenia informacji przez osoby sprzątające te pomieszczenia. W związku z tym powinny to być osoby uczciwe i sumienne. 

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze firmy sprzątającej? Przede wszystkim kwestie ekologiczne, czyli rodzaj środków używanych do sprzątania. Muszą być one bowiem nie tylko skuteczne, ale również przyjazne dla środowiska.

 

Fresh Facility - profesjonalne i ekologiczne sprzątanie biur i biurowców w Krakowie

Szukając firmy świadczącej usługi sprzątania biur w Krakowie warto zwrócić uwagę na ofertę Fresh Facility, która jest dostępna pod linkiem: https://freshfacility.pl. Firma świadczy bowiem nie tylko profesjonalne i skuteczne, ale również ekologiczne sprzątanie biur i biurowców. Jest to możliwe między innymi dzięki stosowaniu odpowiednich środków czyszczących, których jakość potwierdza certyfikat EcoLabel. Tym co wyróżnia sposób działania firmy Fresh Facility są inne ekologiczne praktyki stosowane w sprzątaniu biur, wśród których należy wymienić między innymi:

  • korzystanie z dużych, 10 litrowych pojemników, co jest nie tylko ekologiczne, ale pozwala również zmniejszyć koszty;
  • korzystanie ze środków, których opakowania podlegają recyklingowi;
  • używanie koncentratów, co przekłada się na mniejsze zużycie chemii w sprzątaniu;
  • używanie wielorazowych ściereczek do mycia okien (zastępują czyściwo);
  • używanie systemów dozowania, które pozwalają ograniczyć zużycie chemii, a co za tym idzie są przyjazne dla środowiska
  • stosowanie do sprzątania zimnej wody, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu profesjonalnych środków. W efekcie obniżeniu ulegają nie tylko koszty, ale również ilość emitowanego do środowiska CO2;
  • możliwość raportowania zużycia chemii na obiekcie klienta, co pozwala mu zarządzać kosztami sprzątania.

 

Jakie korzyści przynosi stosowanie środków z certyfikatem EcoLabel?

Jak wspomniano w poprzednim akapicie ekologiczne sprzątanie biur wymaga stosowania nie tylko odpowiednich praktyk, ale również wysokiej jakości środków, które są skuteczne, a zarazem przyjazne środowisku. Przykładem mogą być preparaty z certyfikatem EcoLabel, ponieważ jest to wyróżnienie przyznawane produktom, które spełniają najwyższe normy środowiskowe. Co istotne, badany pod tym kątem jest nie tylko produkt końcowy, ale również cały cykl jego życia, począwszy od pozyskania surowców, aż po utylizację. W efekcie stosowanie środków z certyfikatem EcoLabel pozwala nie tylko skutecznie czyścić różnego rodzaju powierzchnie, ale jest również przyjazne dla środowiska naturalnego.

Podsumowując należy stwierdzić, że korzystając z usług sprzątania biur w Krakowie należy zwrócić uwagę nie tylko na profesjonalizm i skuteczność, ale również świadome podejście do ekologii. W związku z tym warto zapoznać się z ofertą firmy Fresh Facility, która wykonuje swoje usługi w duchu zrównoważonego rozwoju.