Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Sprawy spadkowe
Nie zawsze sprawy spadkowe wiążą się z komplikacjami, jednak zdarzają się sytuacje, gdy rozstrzygnięcie tych kwestii nastręcza trudności. Może zdarzyć się, że zmarły pozostawia po sobie przede wszystkim długi lub nie wszyscy krewni są zadowoleni z testamentowych decyzji i próbują je podważyć. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy prawnika, dla którego tajemnicy nie stanowią sprawy spadkowe. Łódź jest na tyle dużym miastem, że wybór pozostaje szeroki. Czym sugerować się podczas podejmowania decyzji?

 

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w niełatwych rozstrzygnięciach, z jakimi wiążą się sprawy spadkowe, warto zweryfikować, jaką specjalizację ma kancelaria prawna, którą bierzesz pod uwagę i zweryfikować opinie na jej temat.

 

Sprawy spadkowe - jak znaleźć prawnika?

Opinie to jednak nie wszystko. Jakie kryteria zastosować, gdy potrzebujesz wsparcia z zakresu prawa spadkowego?

Przede wszystkim warto zdecydować się na regionalizację, czyli ograniczenie do ekspertów z konkretnego obszaru. W sprawach spadkowych procedury często trwają długo, zwłaszcza gdy zainteresowane osoby nie zgadzają się we wszystkich kwestiach. W takiej sytuacji dojazdy na konsultacje czy postępowania będą pociągać za sobą dodatkowe koszty. Na szczęście w przypadku profesji, jaką jest adwokat, większość dużych miast daje na tyle szerokie możliwości, że nie trzeba długo szukać eksperta w zakresie prawa spadkowego.

Po drugie, o czym wspomnieliśmy już wcześniej, sprawdź renomę danej kancelarii, upewniając się, czy kwestia spraw spadkowych stanowi ważny element jej oferty. Zweryfikuj także cennik - przy czym niekoniecznie sięgaj po opcję najtańszą.

 

Prawo spadkowe - możliwe czynności

Jeżeli dana kancelaria stawia sprawy spadkowe z kręgu swoich kompetencji, oferuje szeroki zakres usług w tej dziedzinie. Będzie to więc:

  • pomoc w procedurze, jaką jest stwierdzenie nabycia spadku,
  • ustalenie ważności / nieważności testamentu,
  • umowny lub sądowy dział spadku,
  • odrzucenie spadku, jeśli pojawiły się długi spadkowe,
  • wsparcie przy wyznaczeniu zachowku.

Możesz także liczyć na szeroko rozumiane doradztwo.

 

Spadek: adwokat czy radca prawny?

Zarówno adwokat, jak i radca prawny to profesjonalni pełnomocnicy procesowi i każdy z nich może działać w twoim imieniu w sprawach spadkowych. Ważne, by - jeśli sprawa zanosi się na skomplikowaną i niejednoznaczną - w ogóle zapewnić sobie takie wsparcie.

Na co zwrócić uwagę wynajmując podnośnik koszowy?