Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

silikażel
Silikażel, czyli żel krzemionkowy. Co kryje się pod tym nieco tajemniczym pojęciem? To nic innego, jak jeden z najskuteczniejszych naturalnych pochłaniaczy wilgoci. Silikażel występuje w postaci porowatych granulek, które dzięki swym właściwościom higroskopijnym doskonale absorbują wilgoć, zatrzymując ją w sobie. Nie dziwi zatem, że silikażel jest wykorzystywany na szeroką skalę w wielu dziedzinach.

 

 

Silikażel – naturalny i skuteczny pochłaniacz wilgoci

Silikażel – niewielkie granulki zamknięte najczęściej w małych saszetkach to najczęściej wykorzystywane w praktyce rozwiązanie, mające na celu ochronę żywności, ubrań czy elektroniki. Oczywiście to tylko niektóre przykłady, kiedy obecność woreczków z silikażelem jest nieocenioną pomocą w walce i zapobieganiu niepożądanym skutkom występowania wilgoci. Silikażel znakomicie sprawdza się w doraźnym osuszaniu zalanych przedmiotów czy pomieszczeń. Wystarczy dobrać optymalną dla potrzeb ilość żelu krzemionkowego, aby po wilgoci nie było śladu. Ponadto dzięki silikażelowi można uporać się nie tylko z problemem zawilgocenia w budynkach mieszkalnych, ale także gospodarczych, piwnicach a nawet halach produkcyjnych. Silikażel z powodzeniem zdaje egzamin w charakterze ochrony przez wilgocią podczas transportu różnego rodzaju towarów. Ekonomiczne i skuteczne granulki absorbujące wilgoć to doskonała inwestycja w zabezpieczenie przedmiotów i miejsc szczególnie narażonych na jej szkodliwe oddziaływanie.

 

Niekończące się możliwości wykorzystania silikażelu

W jakich jeszcze przypadkach silikażel jest najlepszym sposobem, aby pozbyć się wilgoci? Oczywiście w osuszaniu pojazdów. Para wodna, gromadząca się w samochodzie zwłaszcza na szybach i lusterkach, stwarza zagrożenie, ograniczając widoczność, jak również wydłuża czas przygotowania auta do jazdy. Sięgnięcie po woreczki z silikażelem i umieszczenie ich we wnętrzu samochodu to recepta na zapobiegnięcie wilgoci, a tym samym parowanie czy zamarzanie szyb. Wilgoć wpływa także na rozwój i namnażanie szkodliwych dla zdrowia roztoczy, bakterii i pleśni. Stąd tak ważne jest wykorzystanie właściwości żelu krzemionkowego, wszędzie tam gdzie istnieje ryzyko ich pojawienia się – zwłaszcza w miejscach, w których na co dzień przebywają ludzie. Sam silikażel to występujący naturalnie, przetworzony i oczyszczony minerał, który w żaden sposób nie zagraża życiu i zdrowiu organizmów żywych. Zatem tego rodzaju pochłaniacz wilgoci można bez przeszkód stosować bezpiecznie w miejscach narażonych na pojawienie się i działania nadmiernej wilgotności.

 

Kredyt hipoteczny – dowiedz się, czym jest i jak sprawnie go załatwić!

Dystanse zbrojeniowe – czym są i jakie rozróżniamy?

WhitePress Prawa