Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Wiele osób uznaje kredyty gotówkowe oraz inne zobowiązania finansowe zaciągane w bankach oraz firmach pożyczkowych jako skuteczne metody łatania dziur budżetowych czy też sfinansowania nagłych wydatków. Kredyt pozwala na sfinansowanie różnych wydatków bez konieczności wieloletniego oszczędzania. Bardzo dużą zaletą jest fakt, że pożyczone pieniądze i koszty zwraca się w miesięcznych ratach. Warto określić wysokość swojej miesięcznej raty korzystając z udogodnienia, jakim jest kalkulator kredytu gotówkowego.

 

Dla wielu klientów banków i firm pożyczkowych ważny jest ogólny poniesiony koszt, ale przede wszystkim istotna jest wysokość raty kredytu, ponieważ to od tej wartości w głównej mierze zależy obciążenie miesięcznego budżetu klienta. Na rynku działa wiele banków oferujących różne rodzaje kredytów swoim klientom. Zwykle każdy bank posiada swoje własne przepisy i warunki spłaty zadłużenia. Oznacza to, że koszt kredytu jest uzależniony od konkretnych ofert banków. Istnieje też możliwość wystąpienia sytuacji, w której jeden bank udzielił klientowi odmowy, podczas gdy inny bez problemu udzielił mu wsparcia. Dlatego właśnie warto sprawdzać wszystkie dostępne oferty bankowe.

 

Elementy składowe całkowitego kosztu kredytu?

Zanim oferty zostaną sprawdzone, dobrze jest poznać części składowe kosztów kredytów. Podstawa to oprocentowanie, na podstawie którego oblicza się odsetki. Obejmuje om stopę procentową narzucaną przez bank centralny oraz marżę dowolnie ustalaną przez kredytodawcę. Błędem jest to, że wiele osób porównuje oferty banków wyłącznie na podstawie oprocentowania zapominając o tym, że banki naliczają również wiele innych dodatkowych kosztów i opłat. Na szczęście istnieje parametr doskonale określający wszystkie koszty i co więcej, banki są zobowiązane do informowania klientów o jego wielkości. Chodzi oczywiście o Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania.

 

kredyt18

 

Porównywanie ofert bankowych na podstawie parametru RRSO

W czasie porównywania ofert banków i obliczania kosztów, podstawowym parametrem, na jaki powinno się zwracać uwagę jest RRSO. Obejmuje on nie tylko wspomniane wyżej oprocentowanie, ale również wszystkie inne koszty, takie jak ubezpieczenia czy też prowizje. Generalnie oferty z najniższym RRSO są najbardziej opłacalne dla potencjalnych kredytobiorców. Warto o tym pamiętać i przestać kierować się wyłącznie oprocentowaniem.

 

Dobry kalkulator kredytu gotówkowego sposobem na znalezienie idealnej oferty

Na szczęście w Internecie można łatwo znaleźć strony z kalkulatorami kredytowymi. Dobrym pomysłem jest wybór stron, które przechodzą częste aktualizacje i sprawdzają RRSO. W kalkulatorze wystarczy podać kilka podstawowych parametrów, aby obliczyć miesięczną ratę i całkowity koszt zaciągnięcia kredytu. Dodatkowo kalkulatory pomagają w dobieraniu najkorzystniejszych istniejących ofert banków do potrzeb klienta.

Jeśli już wiemy jak obliczyć koszt naszego kredytu, warto również sprawdzić jak wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytową. Jakie narzędzie się do tego przydadzą? Na co zwrócić uwagę szukając kredytu? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poradnikach na stornie gotowkajanusza.pl.

WhitePress Prawa