Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

pracy
Bezpieczeństwo i higiena to kluczowe aspekty pracy każdej firmy – bez względu na branżę i charakter działalności. Co ważne, by odpowiednie zadbać o te kwestie, nie wystarczy jedynie znajomość ich podstawowych zasad. Zgodnie z przepisami w każdym biurze czy zakładzie pracy powinny znaleźć się również rozmaite akcesoria – by się w nie zaopatrzyć, warto odwiedzić sklep BHP. Co znajdziesz w jego ofercie i na które z oferowanych produktów warto zwrócić szczególną uwagę? Poznaj akcesoria, które mogą przydać się w niemal każdym miejscu pracy.

 

1. Must have w zakresie BHP, czyli ochrona ppoż

Zgodnie z przepisami w każdym miejscu pracy muszą znaleźć się odpowiednie rozwiązania z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W sklepie BHP wśród tego akcesoriów znajdziesz nie tylko gaśnice, ale i odpowiednie instrukcje oraz oznaczenia, np. ogólne instrukcje postępowania w razie pożaru czy znaki do oznaczenia miejsc, w których istnieje ryzyko jego wystąpienia. 

 

2. Oznaczenia wyjść i dróg ewakuacyjnych 

Właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zadbać również o odpowiednie oznaczenia dróg ewakuacyjnych. Powinny być one widoczne i jednoznaczne. Sklepy BHP oferują szeroki wybór znaków, które pozwalają stworzyć prosty i czytelny system ewakuacyjny. 

 

3. Pierwsza pomoc 

Wypadki zdarzają się wszędzie, dlatego obowiązkowym wyposażeniem miejsca pracy jest apteczka. Powinna być ona wyposażona we wszystkie akcesoria niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy. W większości sklepów BHP znajdziesz gotowe apteczki przeznaczone do budynków oraz samochodów.

 

4. Profesjonalne środki czystości 

Zachowanie odpowiedniego poziomu higieny w miejscu pracy wymaga profesjonalnych środków czystości. Sklepy BHP oferują szeroki wybór zaawansowanej chemii, która bez problemu poradzi sobie z usunięciem nawet uporczywych zabrudzeń i niewidocznych gołym okiem bakterii, wirusów czy grzybów. 

 

5. Sklep BHP to także odzież – ochronna, robocza lub reklamowa 

W asortymencie sklepów BHP znajdziesz również szeroki wybór odzieży – zarówno ochronnej, jak i roboczej. Co ciekawe, niektóre sklepy BHP, np. Natare, oferują odzież opatrzoną wybranym przez klienta logo. To rozwiązanie, które nie tylko pozwala zadbać o komfort i bezpieczeństwo pracowników, ale też sprzyja firmowemu marketingowi. 

 

6. Sklepy BHP a wyposażenie miejsca pracy 

Sklepy BHP oferują też praktyczne akcesoria, które mogą okazać się pomocne w aranżacji miejsca pracy. Do tego typu rozwiązań zaliczyć można np. wyposażone w zamykane skrytki szafy oraz antypoślizgowe maty podłogowe. W miejscach, w których pracownicy korzystają z akcesoriów ochronnych, np. okularów, kasków czy rękawic, doskonale sprawdzają się także pojemniki ochronne SecuBox.

 

Złote zegarki – białe, żółte czy różowe złoto?

Szkolenia IPC dla specjalistów z branży elektronicznej

WhitePress Prawa