Porady
Typografia
 • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
 • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Rozwinęły się w dobie pandemii, a obecnie zainteresowanie ich usługami stale rośnie. To powoduje, że coraz więcej osób interesuje się tym biznesem. Dziś, aby otworzyć sklep w internecie, nie trzeba posiadać dużych nakładów finansowych. Dostępne są specjalne platformy e-commerce, które udostępniają narzędzia do budowy i zarządzania e-sklepami. Z których warto skorzystać? Co oferują?

 

Platformy do tworzenia sklepów internetowych

Na rynku istnieje wiele platform do tworzenia sklepów internetowych, które udostępniają szereg narzędzia do założenia i zarządzania sklepem. Są przydatne przede wszystkim do tworzenia małych i średnich sklepów, które chcą rozpocząć działalność online, ale nie posiadają odpowiednich narzędzi lub doświadczenia. Dzięki platformom możliwe jest szybkie założenie sklepu bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania czy projektowania stron internetowych. Mają zróżnicowane cechy, dzięki czemu można wybrać tę, która najlepiej odpowiada potrzebom i możliwościom. Najbardziej przydatne funkcje to:

 • Szablony stron – większość platform oferuje gotowe szablony stron, dzięki którym można szybko stworzyć profesjonalnie wyglądającą witrynę.

 • Integracja z systemami płatności – platformy umożliwiają integrację z różnymi systemami płatności, takimi jak PayPal czy Stripe, co pozwala na łatwe przyjmowanie płatności od klientów. Coraz częściej dostępne są również polskie płatności tj. PayU.

 • Oprogramowanie do zarządzania magazynem – platformy oferują narzędzia do zarządzania magazynem, takie jak śledzenie stanów magazynowych czy generowanie raportów, które znaczącą ułatwiają pracę.

 • Integracja z narzędziami marketingowymi – systemy umożliwiają integrację z narzędziami marketingowymi, takimi jak Google Analytics czy narzędzia do e-mail marketingu, co pozwala na lepsze zrozumienie potrzeb i zachowań klientów.

 • Obsługa klienta – platformy oferują narzędzia do obsługi klienta, takie jak formularze kontaktowe czy systemy zgłaszania ewentulnych problemów.

 • Integracja z serwisami społecznościowymi – platformy umożliwiają integrację ze stronami społecznościowymi, takimi jak Facebook czy Instagram, a to pozwala na szybsze dotarcie do potencjalnych klientów.

 

Dlaczego warto wybrać platformę shopify?

Popularnym narzędziem do tworzenia sklepów internetowych jest platforma Shopify. To najpopularniejsza na świecie platforma sklepowa SaaS, która działa w modelu abonamentowym i oferuje dostęp do wielu funkcjonalności. Jest to platforma zarówno dla małych, jak i dużych firm, oferująca szereg narzędzi do założenia i zarządzania sklepem, takich jak integracja z systemami płatności, oprogramowanie do zarządzania magazynem czy szablony stron. Osoby, które nie widzą, jak samodzielnie otworzyć sklep internetowy w Shopify, mogą skorzystać z usług agencji, która specjalizuje się w tworzeniu sklepów internetowych na platformie sprzedażowej Shopify. Klienci mogą skorzystać z takich usług jak:

 • Pomoc w tworzeniu sklepów internetowych – wspólnie z agencją można założyć i zbudować sklep internetowy od podstaw lub przebudować już istniejący.

 • Integracja z różnymi systemami – agencja pomaga w integracji sklepu z innymi narzędziami, takimi jak systemy płatności czy oprogramowanie do zarządzania magazynem.

 • Projektowanie graficzne – można skorzystać z takich usług jak projektowanie graficzne, tworzenie loga czy wzorów na stronie sklepu.

 • Pozycjonowanie w wyszukiwarkach – agencja pomaga w zoptymalizowaniu sklepu pod kątem wyszukiwarek internetowych, co sprawia, że są lepiej widoczny dla potencjalnych klientów.

 • Obsługa techniczna – klienci mogą liczyć na pomoc techniczną oraz doradztwo od specjalistów marketingu internetowego.

 • Marketing – agencja oferuje usługi marketingowe, takie jak tworzenie kampanii reklamowych czy prowadzenie social media. Certyfikowani specjaliści w swojej dziedzinie chętnie udzielą odpowiedzi i pomogą wybrać najlepsze rozwiązania. 

 

Agencja Shopify – tworzymy sklepy internetowe

Agencja Brand Active https://brandactive.pl/ pomaga firmom w pełnym zarządzaniu ich sklepami internetowymi, a także w wypromowaniu ich w sieci. Dzięki naszym usługom możliwe jest stworzenie profesjonalnie wyglądającego sklepu oraz skuteczne dotarcie do licznej grupy klientów. Warto sprawdzić nasze ostatnie realizacje i przekonać się, jak pomagamy w rozwijaniu biznesu e-commerce w Polsce i na całym świecie. Zapraszamy do współpracy. 

 

Jak mentor biznesowy może pomóc w rozwoju biznesu?

WhitePress Prawa