Porady
Typografia
 • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
 • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

pieczątek
Każda firma, nawet jednoosobowa działalność gospodarcza, potrzebuje własnej pieczątki. Zazwyczaj w takiej sytuacji właściciel udaje się do profesjonalnego punktu, zamawia konkretną usługę i czeka cierpliwie na jej realizację. Czy jednak rzeczywiście jest to konieczne? Okazuje się, że nie. Wielu przedsiębiorców zrezygnowało z korzystania z oferty sklepów papierniczych, decydując się na samodzielne wyrabianie pieczątek.

 

 

 

 

 

 

Niezbędny sprzęt

Wbrew pozorom, to wcale nie takie trudne ani czasochłonne zadanie. Wystarczy dysponować odrobiną czasu na realizację przedsięwzięcia oraz odpowiednim sprzętem. Wśród niezbędnych do samodzielnego produkowania pieczątek urządzeń należy wymienić przede wszystkim:

 • komputer z zainstalowanym oprogramowaniem;
 • drukarkę laserową (mogą być różne modele, także te przeznaczone do domowego użytku);
 • gumkę, kartidż i specjalną folię oraz oprawkę;
 • maszynę błyskową.

Wybierając ostatni z wymienionych sprzętów, zwróć koniecznie uwagę na modele produkowane przez firmę Modico. To praktyczne urządzenia, które działają w oparciu o innowacyjną technologię Sun Stamper. Wyrabianie pieczątek przy ich użyciu przebiega szybko i sprawnie, a stemple cechują się najwyższą jakością wykonania. Wybrany model nie musi wcale być duży. Najmniejsze maszyny mają parametry zbliżone do zwykłej drukarki, dlatego bez trudu mieszczą się nawet w niewielkim gabinecie czy biurze.

 

Technika wyrabiania pieczątek

Nawet jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia z produkowaniem stempli, bez trudu poradzisz sobie z tym zadaniem. Wystarczy, że weźmiesz udział w krótkim szkoleniu.

Technika przygotowywania pieczątek jest bardzo prosta i przebiega następująco:

 • 1) Najpierw opracowuje się projekt stempla na komputerze;
 • 2) Potem przygotowany wzór drukuje się na folii –w tym celu używamy drukarkę laserową;
 • 3) Następnie zadrukowaną folię wkładamy do maszyny błyskowej razem z folią ochronną oraz gumką światłoczułą;
 • 4) Po zamknięciu klamry uruchamia się maszynę;
 • 5) Wyjętą z urządzenia gumkę zatrzaskuje się w oprawce razem z kartridżem.

Samodzielne wyrabianie pieczątek jest szczególnie polecane przedsiębiorstwom, które w ciągu roku muszą wyprodukować co najmniej kilkadziesiąt lub nawet kilkaset stempli. Jeśli natomiast prowadzisz niewielką działalność gospodarczą, lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie skorzystanie z usług profesjonalnego punktu kserograficznego. Co prawda, zakup maszyny błyskowej nie jest zbyt kosztowny, ale jednak bardziej opłaca się w przypadku większych organizacji.

 

 

Pompy przemysłowe - pomoc w zarządzaniu środowiskiem wodnym

Zniżki i promocje - gdzie one są?