Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Rodzaje transportu
Sprawny transport towarów wewnątrz jednego przedsiębiorstwa, jest kwintesencją dobrze działających procesów logistycznych. Co więcej, taka mikro logistyka jest doskonałym odwzorowaniem dużych procesów logistycznych, dlatego wpływa na wydajność firmy i terminowość zleceń. Istotnymi zaletami dobrego transportu wewnętrznego jest także zapewnienie pracownikom maksymalnego bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Warto zaznaczyć, że istnieje kilka rodzajów transportu wewnętrznego, z czego dwa najważniejsze filary to transport składowo-magazynowy oraz produkcyjny. Dlatego też w niniejszym artykule przedstawimy Ci wszystkie najistotniejsze informacje na temat transportu wewnętrznego.

wnetrze magazynu

 

Transport składowo-magazynowy

Ten rodzaj transportu najczęściej spotykany jest w magazynach i sortowniach. Polega na przewożeniu ładunków z jednego miejsca magazynu na drugie, podczas rozładunku i załadunku towaru. Co więcej, ten rodzaj transportu używany jest także podczas umieszczania dostaw w strefach ładowania.

Przemieszczanie ładunków wewnątrz magazynu jest niezwykle istotne, ponieważ taka logistyka wpływa na wydajność całej firmy, a przez to także na jej konkurencyjność. W transporcie wewnętrznym dąży się do jak najszybszego przemieszczenia towarów z jednego miejsca, na drugie.

To właśnie z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się dziś elektryczne ciągniki holownicze MasterMover. Szeroki wybór rodzajów takich ciągników pozwala dobierać je w zależności od zapotrzebowanie.

Dostępne są zarówno kompaktowe ciągniki o udźwigu 2000-3000 kg, jak i zdalnie sterowane ciągniki o udźwigu ponad 30000 kg. Zaletą, która zdecydowanie usprawnia korzystanie z elektrycznych holowników MasterMover jest to, że do ich obsługi nie są potrzebne specjalne uprawnienia, w przeciwieństwie do wózków widłowych.

atp400 retail and logistics palmer and harvey 3

Może Cię zainteresować:

https://www.mastermover.com/pl-pl/news/transport-wewnetrzny/

https://www.mastermover.com/pl-pl/news/srodki-transportu-wewnetrznego/

 

Transport produkcyjny

Drugim najważniejszym rodzajem transportu wewnętrznego jest transport produkcyjny. Ładunki przemieszczane są podczas procesu wytwórczego na terenie danego przedsiębiorstwa. Jest to skuteczny sposób na dostarczanie podzespołów, części i surowców w określone miejsca. Dzięki temu ciągłość produkcji powstaje na maksymalnym poziomie i nie jest zachwiana przez brak niezbędnych materiałów.

Warto zaznaczyć, że transport produkcyjny dzieli się na kolejne odnogi. Pierwszą z nich, jest transport międzywydziałowy oraz wewnątrzwydziałowy. Podział ten dotyczy przemieszczania ładunków pomiędzy poszczególnymi wydziałami danego przedsiębiorstwa. Transport wewnątrzdziałowy związany jest zaś z logistyką przy obsłudze procesu produkcyjnego odbywającego się w jednej hali produkcyjnej. Wówczas często wydziela się także transport stanowiskowy oraz międzystanowiskowy.

W transporcie produkcyjnym szybkość dostawy ładunków na konkretne miejsca docelowe wiąże się z efektywnością produkcji. Z tego też powodu tak istotne jest to, aby transport ten był tak sprawy i szybki, jak to tylko możliwe. Elektryczne holowniki MasterMover doskonale sprawdzają się także w przypadku transportu produkcyjnego. Dostępność zarówno kompaktowych, jak i dużych modeli tych elektronicznych urządzeń sprawia, że bardzo dokładnie można dopasować je do danej fabryki lub zakładu produkcyjnego.

 

Jak zaprojektować kubek z własnym nadrukiem?

WhitePress Prawa