Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Facebook
Facebook istnieje od 2004 roku, nadal jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie, a powiedzenie "Nie ma cię na Facebooku, to nie istniejesz" stale pasuje do naszej codzienności. Konta na globalnej platformie tworzą zarówno użytkownicy prywatni, jak i firmy. Facebook to więc nie tylko nowoczesne narzędzie komunikacyjne do dzielenia się wspomnieniami i wrażeniami, to również doskonały serwis społecznościowy dla przedsiębiorców, chcących promować swoje produkty i usługi, budować wizerunek marki oraz trafiać do coraz szerszej grupy potencjalnych klientów.

 

Zaufaj sile mediów społecznościowych

Media społecznościowe szczególną rolę odgrywają w obecnych czasach - czasach pandemicznych, czasach trudnej sytuacji ekonomicznej na świecie, czasach niepewności. Nasze życie - nie tylko prywatne, ale i zawodowe na dobre zalogowało się do wirtualnej rzeczywistości. W internecie robimy niemal wszystko: zdobywamy nowe umiejętności, prowadzimy szkolenia, robimy zakupy, załatwiamy ważne urzędowe sprawy czy szukamy rzetelnych informacji. W sieci powinna też istnieć niemal każda firma. Przy wsparciu nowoczesnych technologii możemy bowiem realizować obowiązki zawodowe i prowadzić biznes. Dzięki odpowiednio zaplanowanym i przemyślanym pracom w social media możemy przenieść działalność na nowy, lepszy poziom. Konto firmowe na Facebooku pozwala na zaprezentowanie biznesu oraz produktów i usług, docieranie do potencjalnych klientów, tworzenie społeczności oraz skuteczne budowanie wizerunku marki.

 

Dlaczego Twoja firma powinna być na Facebooku?

Żyjemy w czasach, gdy media społecznościowe rządzą światem, a więc objętość firmy na Facebooku to konieczność, żeby odnieść sukces na większą skalę. Za pośrednictwem Facebooka można pokazać, że mimo sytuacji kryzysowej na świecie, przedsiębiorstwo nadal prosperuje i ma się świetnie. Można zaprezentować portfolio, zbierać feedback od klientów i zachęcać ich do wystawania ocen. Konto firmowe na Facebooku to również dobre miejsce do informowania odbiorców o prowadzonych kampaniach, akcjach, nowościach i promocjach, kore właśnie pojawiły się w ofercie, co może skutkować wzrostem rozpoznawalności marki, a nawet zwiększeniem sprzedaży proponowanych usług lub produktów. Promocja w social mediach jest też tańsza niż tradycyjne nośniki - szczególnie w obecnych czasach warto na nią postawić. 

 

Facebook Business Manager

Właściciele firm, pragnący rozpocząć działania marketingowe w systemie Facebook, powinni założyć Facebook Business Manager. To narzędzie pomaga w bezpłatnym zarządzaniu stronami na portalu i kontami reklamowymi. Dzięki niemu w łatwy sposób można oddzielić osobistą i służbową aktywność na Facebooku, zarządzać reklamą i marketingiem oraz monitorować zaangażowanie na Facebooku i Instagramie. Narzędzie umożliwia również bezpieczną pracę ze współpracownikami i partnerami oraz określenie uprawnień dla każdego z nich. Facebook Business Manager to niezbędne narzędzie w nowoczesnej firmie - przedsiębiorstwo, które poważnie pochodzi do kwestii marketingu i reklamy, powinno wykorzystać je do sprawnego i efektywnego zarządzania.

 

Facebook Ads jako skuteczne wsparcie strategii marketingowej: dzięki Facebook Ads znajdziesz klienta idealnego!

Jeśli do tej pory jedyna promocja marki w mediach społecznościowych opierała się wyłącznie na działaniach organicznych, warto zdecydować się na kampanię Facebook Ads. Dobrze zoptymalizowana, płatna kampania może przynieść satysfakcjonujące efekty. W zależności od jej rodzaju i celu jest niezwykle skutecznym narzędziem w rękach marketerów. Dzięki Facebook Ads możliwe jest dotarcie do obecnych i nowych klientów o określonych wskaźnikach, takich jak:

  • wiek,
  • płeć,
  • lokalizacja,
  • zachowania,
  • zainteresowania.

Uruchamiając kampanię reklamową na Facebooku określa się platformę, na której ma być promowana oferta (Facebook, Instagram, Messenger oraz serwisy wydawców objętych siecią Audience Network) i targetuję reklamę do konkretnej grupy docelowej, dzięki czemu reklamy są jeszcze lepiej dopasowane do odbiorców, co z kolei pomaga zwiększyć konwersję. Nawet za niewielką kwotę można dotrzeć do imponującej liczby osób. Posty będą generować reakcje, komentarze, opinie, wyświetlenia i udostępnienia - a więc wszystko, na czym zależy właścicielowi firmy.

 

Formaty reklam

Reklama na Facebooku może przybierać różne, atrakcyjne dla odbiorców formy. Do najpopularniejszych zalicza się klasyczną prezentacji contentu poprzez grafikę, animowaną reklamę video, karuzelę, czyli następujące po sobie obrazy oraz kolekcję, czyli połączenie filmu i obrazu. To, jaką formę formatu reklamy wybierzemy zależy m.in. od charakteru prowadzonej kampanii, branży i specyfiki promowanego produktu lub usługi, a także preferencji odbiorców. W przypadku kampanii Facebook Ads warto przeprowadzić teksty A/B, przygotowując dwie wersje reklam różniące się wizualnie lub merytorycznie - takie rozwiązanie pozwoli wyodrębnić wydajniejszą reklamę i zainwestować w najlepszą z nich. 

 

Jak zwiększyć zasięgi postów na Facebooku?

Jak dotrzeć z publikowanymi treściami do jak największej liczby użytkowników? Konkurencja jest ogromna i niestety często posty nie generują takich zasięgów, jakich oczekują przedsiębiorcy. Aby polepszyć sytuacje bez inwestycji w płatne działania, warto wziąć pod wagę kilka dobrych praktyk, które skutecznie podbiją zasięgi organiczne. Jedną z nich jest publikacja ciekawych postów o różnych formatach, a więc filmach, oryginalnych grafikach, animacjach czy przyciągających uwagę gifach. Kluczowym czynnikiem prowadzącym do zwiększenia zasięgu organicznego są też komentarze, opinie i dyskusje pod postami. Ważne jest również udostępnianie postów w grupach, linkowane do strony oraz dostarczanie użytkownikom rozrywki i ciekawostek zamiast samych postów sprzedażowych. Takie działania sprawią, że komunikacja marki w mediach społecznościowych będzie skuteczna.

 

Wykorzystaj możliwości Facebook do prowadzenia swojej firmy.

Bez względu na to, czy jesteś stomatologiem, producentem komputerów i urządzeń biurowych, projektantem ubrań, dystrybutorem sztucznych kwiatów, czy sprzedawcą ręcznie robionych dekoracji do domu - aby Twoja marka była rozpoznawalna, musisz aktywnie działać w sieci i współuczestniczyć w tworzeniu społeczności. Dzięki Facebookowi oraz innym portalom social media, takim jak Twitter, Instagram, Pinterest, LinkedIn, YouTube i TikTok możesz docierać do klientów, tworzyć indywidualny format komunikacji, budować grupę odbiorców skupioną wokół firmy lub produktów. Przemyślana strategia i skuteczne działanie pozwolą Ci zaistnieć w świadomości odbiorców oraz osiągnąć założone cele. Wiedzę na temat obsługi narzędzi reklamowych Facebooka możesz zdobywać z najróżniejszych źródeł - webinarów, szkoleń stacjonarnych, eksperckich artykułów. Bądź na bieżąco i wykorzystaj  najnowsze rozwiązania w budowaniu strategii marketingowej firmy, która zwiększy przychody przedsiębiorstwa!

 

Dyrektor personalny na godziny - w jakiej firmie jest on przydatny?

Agencja pracy w Toruniu – jakie są zalety współpracy?