Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Na wizytę u specjalisty często czeka się tygodniami. Kolejki są długie, a oczekiwanie irytujące. Zawłaszcza, gdy wizyta u specjalisty jest podyktowana faktem, że właśnie kończą Ci się przepisane leki. Niestety, nie sposób ominąć kolejki, która obowiązuje wszystkich. A co jeśli jest sposób przyspieszenie tego procesu? Współczesna technika ma na celu ułatwienie nam życia. Wśród usprawnień, które niewątpliwie wpływają na wygodę pacjenta można zaliczyć korzystanie z konsultacji lekarskich online, dzięki którym w łatwy sposób uzyskasz potrzebne leki. Jak to działa? Czy recepta online różni się od tej w wersji papierowej? 

 

Recepta online - czym właściwie jest? 

Recepta online to rozwiązane przydatne w wielu przypadkach. Uzyskanie recepty w formie elektronicznej jest praktyką w pełni legalną. Rozwiązanie jest alternatywą dla konwencjonalnych, papierowych wersji recept. Za pomocą portalu internetowego można uzyskać receptę online, którą zrealizować można w każdej aptece na terenie kraju. Jest to praktyka, która ułatwia życie wielu pacjentom. Korzystają z niej osoby zapracowane, schorowane oraz starsze, ale nie tylko. Receptę online może uzyskać każdy, bez względu na schorzenie, z którym się boryka. Cyfryzacja służby zdrowia umożliwia nie tylko pozyskanie elektronicznych recept. Dzięki zmianom możliwa jest pełna konsultacja online ze specjalistą. Dzięki konsultacji uzyskasz także zwolnienie online, bez konieczności wychodzenia z domu.  

 

Recepta online - jak to działa? 

W jaki sposób można uzyskać receptę? Jest to banalnie proste. W pierwszej kolejności wybierz stronę, dzięki której możliwa jest konsultacja lekarska. Przykładem będzie: https://telemedi.com/pl/recepta-online/, dzięki której w łatwy sposób uzyskasz elektroniczny odpowiednik recepty. Kolejnym krokiem jest wypełnienie krótkiego formularza, który kolejno jest poddawany analizie lekarza. W formularzu musisz podać nazwę leku, który przyjmujesz. Konsultacja lekarska pozwala na przypisanie leków, a co za tym idzie ominięcie uciążliwych kolejek.

Co ważne, każdorazowo lekarz specjalista weryfikuje stan zdrowia pacjenta oraz jego medyczną historię. Jeśli lekarz nie znajdzie przeciwskazań, recepta trafi do Ciebie. Pozyskanie recepty umożliwia również Internetowe Konto Pacjenta. Jest to strona, która gromadzi historię chorób oraz informacje dotyczące wypisanych uprzednio recept. Za pomocą Internetowego Konta Pacjenta możesz odnowić receptę, co jest dużym ułatwieniem dla wielu pacjentów. Recepta online zawiera Twoje dane, wśród których znajdą się: dane osobowe pacjenta oraz lekarza, informacje o leku, daty wystawienia recepty oraz jej ważności. 

 

Recepta online - jak ją zrealizować? 

E recepta online nie różni się niczym od tradycyjnej formy papierowej. Po udanej weryfikacji przez lekarza otrzymasz wiadomość sms z kodem recepty. Aby wykupić leki potrzebujesz otrzymanego kodu oraz numeru PESEL. Ten sposób realizacji jest bardzo wygodny, ponieważ Twoją receptę może zrealizować bliska Ci osoba. Elektroniczne recepty zrealizujesz dowolnej aptece. Jeśli zgubisz dane recepty online możesz sprawdzić kod na swoim Internetowym Koncie Pacjenta. Recepty online to doskonałe rozwiązanie dla osób mieszkających z dala od placówek medycznych. Każdorazowe dojazdy generują koszty. Możliwość pozyskania e-recept docenią też osoby starsze i schorowane, dla których każda wizyta w przychodni to wyzwanie. Pacjenci decydują się na konsultację online z lekarzem, również z innych względów. Jest to dyskretny sposób na rozwiązanie problemów zdrowotnych. E recepta to przyszłość służby zdrowia. Przekonaj się sam, jakie to proste! 

 

Skąd wziąć bazę danych firm?

WhitePress Prawa