Porady
Typografia
 • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
 • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

pudełka kartonowe
Na przestrzeni lat coraz większą popularność zyskało robienie zakupów przez Internet, co przyczyniło się do wzrostu zapotrzebowania na odpowiednie opakowania do przesyłki towarów. Jednym z najczęstszych wyborów są pudełka kartonowe, które stosuje się praktycznie w każdej gałęzi przemysłu oraz wszelkich usługach handlowych. Kartony swoje zastosowanie znajdują również w domu, a także w biurze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opakowania kartonowe produkowane są z wysokiej jakości tektury, dlatego charakteryzują się wysoką wytrzymałością i bezpieczeństwem. Kartony ochraniają towar przed zniszczeniem, wybór odpowiedniego pudełka kartonowego zapewnia bezpieczne dostarczenie produktu do klienta, czy odpowiednie przechowywanie przedmiotów, które dzięki kartonom nie ulegną zniszczeniu.

Pudełka kartonowe dostępne są w różnych wymiarach i grubościach, dlatego w łatwy sposób można dopasować idealny karton do wymagań klienta.

Pudełka tekturowe charakteryzują się materiałem o najwyższej jakości. Tektura w zależności od rodzaju oferuje inne właściwości.

Jednym z dostępnych materiałów jest tektura lita. Jest to gładki arkusz o określonej grubości. Stosuje się ją zwykle do produkcji niewielkich opakowań, które nie muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością czy sztywnością.

Bardzo popularnym rodzajem tektury jest także tektura falista. Ten rodzaj tworzywa wybierajmy, gdy potrzebujemy kartonów o dużej wytrzymałości. Tektura falista składa się z kilku warstw papieru. Najczęściej wykorzystywaną tekturą falistą jest tektura trzywarstwowa, która składa się z jednej warstwy pofalowanej oraz z dwóch gładkich warstw papieru. Tektura falista w głównej mierze służy do produkcji kartonów klapowych.

 

Gdzie wykorzystywane są opakowania kartonowe?

Pudełka kartonowe to produkty niezwykle popularne, które znajdują zastosowanie w niemalże każdej branży.

  1. Odpowiednie opakowania do wysyłki towarów w sklepach internetowych

Kartony dobrze sprawdzają się między innymi w sklepach internetowych. W kartony pakowane są produkty i transportowane do klientów. Doskonale nadają się do zabezpieczenia zarówno produktów spożywczych, ubrań, jak i szkła czy metalu. Pakując towar w opakowania kartonowe, masz pewność, że Twoje produkt dotrą do klienta w nienaruszonym stanie.

  1. Idealne rozwiązanie podczas przeprowadzki

Pudełka kartonowe znajdują swoje zastosowanie także w domu np. podczas przeprowadzek, zapewniając pełen komfort i wygodę podczas przenoszenia różnych produktów. Można do nich zapakować zarówno ubrania, jak i drobne domowe przedmioty. Kartony przeznaczone do przeprowadzek wykonane są z kilkuwarstwowej tektury, dzięki czemu są wytrzymałe, nie ulegają przedarciom oraz zabezpieczają zawartość przed wilgocią. Dodatkowo dzięki szerokiemu otwarciu ułatwiają wkładanie i wyjmowanie przedmiotów.

  1. Organizer
  2. na dokumenty biurowe

Firmowe pudełka kartonowe doskonale sprawdzają się do przechowywania różnego rodzaju dokumentów, zarówno tych pojedynczych w koszulach, jak i tych w segregatorach. Do takich kartonów można także schować rozmaite czasopisma branżowe czy katalogi. Dzięki ich zastosowaniu możemy zadbać o porządek w dokumentach.

 1. Pudełko kartonowe idealne na prezenty

Pudełka z kartonu mogą stać się również opakowaniem na prezent. Wybór odpowiedniego rozmiaru pudełka może stanowić element ozdobny całości prezentu. Ładnie opakowanie sprawi, że z pewnością można zyskać w oczach osoby obdarowanej.

 

Jaki rodzaj kartonu wybrać?

Opakowania kartonowe nadają się zarówno do zabezpieczenia sprzętu AGD, jak i delikatnych drobnych przedmiotów. Oczywiście do każdego przedmiotu należy dopasować odpowiednie pudełko kartonowe. Jakie są rodzaje kartonów i po które warto sięgać, chcąc zabezpieczyć dany przedmiot?

  • Pudła klapowe

Najpopularniejszym typem opakowań kartonowych są pudła klapowe. Charakteryzują się one bardzo prostą konstrukcją, dzięki czemu można jest w szybki i prosty sposób złożyć. Są wykorzystywane przy pocztowej wysyłce produktów, a także w celu przechowywania żywności czy pakowania towarów przeznaczonych do transportu. Mogą służyć zarówno do przechowywania mniejszych, lekkich przedmiotów, jak i tych cięższych, ponieważ charakteryzują się doskonałą wytrzymałością. Występują w różnych rozmiarach, dlatego można je odpowiednio dobrać do wielkości danego przedmiotu.

  • Kartony do Paczkomatów

Nadawanie i odbieranie przesyłek poprzez zautymazowane skrytki pocztowe, oferowane przez firmę InPost jest coraz bardziej popularne, dlatego rośnie też zapotrzebowanie na kartony do wysyłek realizowanych przez Paczkomaty. Kartony oferowane są w trzech rozmiarach A, B oraz C. Wykonane są z najwyższej jakości tektury, mają odpowiednią grubość dostosowaną do funkcjonalności. Dzięki tym kartonom w łatwy sposób możesz nadać przesyłkę w Paczkomacie.

  • Pudełka fasonowe

Kolejnym bardzo popularnym typem kartonów są pudełka fasonowe. Wykonane z najwyższej jakości tektury mają nieograniczone zastosowanie. Obecnie bardzo często wykorzystywane są przez właścicieli sklepów internetowych do wysyłki produktów. Oprócz swojej funkcjonalności i trwałości są również bardzo estetyczne. Jeśli jesteś posiadaczem sklepu internetowe, to warto wybrać ten rodzaj opakowań, które odpowiednio możesz dobrać od swoich produktów, ponieważ pudełka występują w różnych rozmiarach. Dzięki tym pudełkom Twoja paczka będzie doskonale się prezentować, a klienci z pewnością będą zadowoleni.

  • Pudła
  • z paskiem zrywającym i paskami klejącymi

Bardzo funkcjonalne i wygodne pudła kartonowe, które mają zrywający ułatwiający otwieranie oraz dwa paski klejące. Pierwszy pasek służy do pierwszego zamknięcia, a drugi pasek klejący ułatwia ponowne zamknięcie pudełka oraz zwrot produktu do dostawcy. Pudełka te wykonane są z najwyższej jakości tektury, dlatego mają nieograniczone zastosowanie między innymi transport, przechowywanie, magazynowanie. Jeśli nie lubisz samemu zaklejać kartonów taśmą,y to te pudełka kartonowe sprawdzą się doskonale, dzięki paskom klejącym w łatwy i szybki sposób zapakujesz swoją paczkę.

 • Pudła
 • przeprowadzkowe

Profesjonalne pudła do przeprowadzki są bardzo praktyczne i wygodne. Mają bardzo mocne dno, można je dokładnie zamknąć oraz wybrać odpowiedni rozmiar. Dzięki wycięciom na bokach przenoszenie kartonów jest bardzo łatwe i komfortowe. Wykonane z najwyższej jakości tektury doskonale ochronią wszystkie przedmioty. Pudła te nadają się również do magazynowania rzeczy na dłuższy czas, dzięki pokrywie chronią rzeczy przed zakurzeniem.

Dzięki szerokiej gamie pudeł o różnych wymiarach i grubościach możesz odpowiednio dobrać je do przedmiotów, które chcesz w nie zapakować. Odpowiednio dobrane kartony doskonale zabezpieczą przedmioty i sprawią, że nie zostaną one uszkodzone.

 

Jak odpowiednio zapakować produkty w kartony?

Zabezpieczenie przesyłki jest bardzo istotną kwestią. Dobrze zabezpieczona paczka to gwarancja, że przewożone przedmioty dotrą na miejsce w stanie nienaruszonym i niezmienionym. Szczególną uwagę należy zwrócić na delikatne przedmioty, które pakowane są w kartony.

Na początku należy przemyśleć jaką wielkość i ciężar obejmie przesyłka. Od tych parametrów zależy, jakie opakowanie kartonowe wybierzemy. Należy pamiętać, że produktów nie należy upychać i ściskać na siłę w zbyt małym kartonie. Zdecydowanie lepiej jest wybrać karton o rozmiar większy i pustą przestrzeń odpowiednio zabezpieczyć np. folią bąbelkową. W ten sposób zabezpieczona przesyłka zapewni ochronę spakowanym przedmiotom oraz zabezpieczy je przed ewentualnym uszkodzeniem.

Tak zapakowany karton, który nie posiada paska klejącego lub pokrywy należy zakleić odpowiednią taśmą. Taśma klejąca daje najlepszą ochronę przed przypadkowym otwarciem paczki, dlatego przedmioty umieszczone w paczce są odpowiednio zabezpieczone.

 

Opakowania kartonowe jako reklama firmy

Pudełko kartonowe to bardzo często pierwszy element produktu, z którym spotyka się klient. Dzięki temu coraz częściej firmy decydują się na to, aby na pudełku widniały informacje na temat ich marki np. jej logo. Poprzez takie działanie firma może wyróżnić się na tle innych marek i przykuć większą uwagę klientów. Jeśli jesteś właścicielem firmy, to warto zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ dzięki temu rośnie zadowolenie klienta ze świadczonej przez sprzedawcę usługi oraz buduje pozytywny wizerunek marki.

Skorzystaj z dodatkowego nośnika reklamowego i wykorzystaj przestrzeń na promocję Twojej oferty. Dodatkowo Twoi klienci będą mieli pewność, że to przesyłka od Ciebie, ponieważ to gwarancja jakości i rzetelności. W ten sposób zachwycisz swoich klientów, którzy z pewnością wrócą do Ciebie po Twoje produkty kolejny raz.

 

Pudełka kartonowe to produkty, na które warto się zdecydować

Obecnie większość produktów pakowanych jest w tekturowe opakowania, a to wszystko dzięki swoim licznym właściwościom. Można je dostać w praktycznie każdym rozmiarze, dlatego są tak bardzo popularne. Ich główną zaletą jest to, że są w niskich cenach, a co najważniejsze doskonale zabezpieczają produkt przed uszkodzeniem, są wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Dlatego można w nich przechowywać praktycznie wszystko, ze świadomością, że przedmiotom nic się nie stanie. Warto dodać, że wszystkie opakowania kartonowe są bardzo łatwe i szybkie w montażu, dzięki temu pakowanie staje się bardzo przyjemne. Dodatkowo bardzo istotną cechą jest możliwość dbania o środowisko, ponieważ odpowiednio składowane opakowania można poddać recyklingowi, co pozwala m.in. na otrzymanie nowych opakowań kartonowych. Poza tym opakowania kartonowe, dzięki swojej trwałości można wykorzystywać wielokrotnie lub stworzyć z nich coś oryginalnego.

Opakowania kartonowe są bardzo lekkie, a także bezwonne, dzięki czemu nie mają wpływu na znajdującą się w środku zawartość. Ma to duże znaczenie, szczególnie w przypadku transportowania żywności czy tkanin, które z łatwością pochłaniają zapachy.

Pudełka kartonowe mają wiele zalet, dlatego warto się na nie zdecydować i sprawić, że wysyłka paczek, segregowanie dokumentów czy przeprowadzka staną się wygodniejsze.

 

Audyt informatyczny - czym jest i jakie korzyści niesie?

Event Manager – zawód przyszłości

WhitePress Prawa