Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Właściwy przepływ informacji jest kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania każdej firmy.

 

 

 

 

 

 

Dlatego też należy na niego zwrócić szczególną uwagę. Często informacje, które z jakichkolwiek powodów nie docierają do części pracowników lub przełożonych, mogą sprawić, że podjęte działania bez wiedzy w nich zawartej może być fatalne w skutkach dla całej organizacji.

 

Powody złego przepływu informacji w firmie

 

Powodów przez które, informacje nie przepływają w odpowiedni sposób w firmach, może być wiele. Są nimi między innymi brak czasu lub jego zła organizacja. Brak odpowiednich narzędzi, które wspomagałyby przekazywanie najważniejszych komunikatów. Czy też niewypracowana kultura dzielenia się informacjami z innymi. Chcąc to zmienić, należy przede wszystkim zmienić podejście całej firmy do obiegu informacji w niej, a także wprowadzić niezbędne narzędzia, które w znaczny sposób ułatwią cały proces.

 

Jak polepszyć przepływ informacji

 

Jednym ze sprawdzonych i niezwykle skutecznych sposobów na poprawę tej kwestii w przedsiębiorstwach jest wprowadzenie codziennych regularnych spotkań, na których przekazywane są wszelkiego rodzaju wytyczne czy też uwagi, które mają istotny wpływ na funkcjonowanie całego zespołu. Takie spotkania sprzyjają spajaniu zespołu, dzięki czemu informacje zaczną docierać niemal do wszystkich.

 

Wprowadzanie przydatnych narzędzi i akcesoriów

 

Pomocne w poprawie przepływu informacji może stać się także wprowadzenie różnego rodzaju akcesoriów jak na przykład ramki magnetyczne, które umożliwiają po zawieszeniu ich widocznym miejscu, na umieszczanie i zmienianie w łatwy sposób różnego rodzaju komunikatów, oświadczeń czy też ogłoszeń. Najlepiej, aby tego typu ramka znalazła się w miejscu, gdzie wszyscy będą mogli przeczytać to, co na niej się znajduje. Na przykład przed drzwiami wejściowymi do biura czy też w sekretariacie. Dobrym pomysłem jest także założenie skrzynki, w której pracownik anonimowo będą mogli zgłaszać swoje uwagi do funkcjonowania firmy, które pozwolą na dalszy jej rozwój i niwelowanie błędów.