Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

firmą
Rozmowa z właściwą osobą lub firmą, która ma doświadczenie w ubieganiu się o fundusze europejskie, posiadanie jasnego projektu i nawiązanie dialogu z pracownikami zarządzającymi funduszami unijnymi pozwoli Ci skutecznie ubiegać się o pomoc w ramach projektu z Unii Europejskiej. W obliczu wniosków o dotacje europejskie firmy często znajdują się w paradoksalnej sytuacji. Z jednej strony potrzebują takiego źródła finansowania, a z drugiej strony boją się podjęcia projektu, który uważają za skomplikowany i ryzykowny — i to w sytuacji, gdy nadal istnieją nierozdzielone fundusze na tego typu projekty.

 

Znajdź właściwą firmę, która pomoże Ci w pozyskaniu środków z funduszy unijnych

Firma z doświadczeniem w pozyskiwaniu funduszy unijnych pomoże Ci przeprowadzić audyt firmy, sprawdzi warunki i to, czy masz szanse ubiegać się o finansowanie z UE. Pomoże Ci również zwrócić się do odpowiednich podmiotów zarządzających funduszami unijnymi i dowiedzieć się, jakie masz szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku. W ten sposób unikniesz marnowania cennego czasu na wyszukiwanie informacji, kontaktowanie się z niewłaściwymi organami i tworzenie projektu, który nie mieści się w ramach określonych przez Unię Europejską.

 

Dokumentacja wymagana przez Unię Europejską w ramach finansowania

Zarządzanie takimi kwotami z funduszy europejskich — zwłaszcza biorąc pod uwagę, że pieniądze te pochodzą od podatników UE — wymaga dużo pracy. Nie jest tajemnicą, że UE jest wymagająca w wybranych przez siebie projektach. Dokumentacja musi przestrzegać kilku zasad: musi zawierać dojrzały projekt, być kompletna przed rozpoczęciem projektu i zawierać możliwie najdokładniejszą analizę finansową i techniczną. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że projekt zostanie zaakceptowany, jeśli dotyczy jednego z głównych zagadnień UE, takich jak transformacja energetyczna, technologie informacyjne i komunikacyjne lub badania, rozwój i innowacje.

 

Dialog z organem zarządzającym funduszami europejskimi

Organy, u których składasz wniosek na finansowanie projektu, mogą być Twoim sprzymierzeńcem. Możesz porozmawiać z osobami, które pracują w dziale przyjmowania wniosków i szczerze omówić swoje plany związane z projektem. Nie wahaj się prosić o radę i prowadzić przejrzysty dialog z osobami decyzyjnymi.

 

Jakie finansowanie ze środków UE możesz pozyskać?

UE zapewnia finansowanie, fundusze europejskie w formie pożyczek i dotacji na wiele projektów i programów obejmujących takie obszary, jak edukacja, zdrowie, ochrona konsumentów, ochrona środowiska i pomoc humanitarna. Finansowanie jest dysponowane według ścisłych zasad, które pomagają zapewnić dokładną kontrolę nad sposobem spożytkowania środków oraz przeznaczenia ich w sposób przejrzysty i odpowiedzialny. Beneficjentami mogą być na przykład:

  • Małe biznesy — dotacje, pożyczki i granty
  • Organizacje pozarządowe i społeczeństwa obywatelskie
  • Młodzi ludzie
  • Badacze — współfinansowanie badań
  • Rolnicy
edoradca.pl
Artykuł powstał we współpracy z portalem edoradca.pl

Rewolucje e-commerce - czyli zmiany sprzedażowe, bez których dzisiejszy rynek już nie funkcjonuje

Żel do higieny intymnej dla mężczyzn - jaki wybrać?

WhitePress Prawa