Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Banki prześcigają się w pomysłach, w jaki sposób zachęcić klientów do korzystania z ich produktów. Dotyczy to zarówno prowadzenia zwykłego Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowego, lokaty bankowej czy nawet użytkowania karty kredytowej. Prowadzone przez banki promocje bankowe pozwalają skorzystać na tej pogoni za klientem. Jakie benefity można zyskać, gdy skorzysta się z promocji bankowych? Czy ciągła zmiana rachunku bankowego może okazać się niekorzystna? Jakich instrumentów finansowych mogą dotyczyć promocje bankowe?

Promocje bankowe

Dlaczego warto skorzystać z promocji bankowych? Jakie warunki należy spełnić?

Promocje bankowe mogą być nie tylko pretekstem do przetestowania nowych instrumentów finansowych, ale również sposobem na podreperowanie domowego budżetu. Aktualnie wiele banków oferuje taką gratyfikację. Założenie konta może być dokonane przez internet i właściwie nie wymaga opuszczenia domu. Warunki konkretnych promocji bankowych różnią się między sobą, jednak zazwyczaj są one przygotowane dla nowych klientów - nie można posiadać konta w konkretnym banku przez pewien okres czasu, by wziąć udział w ofercie.

Często również kryterium jest kwota wpływów na rachunek, lub też ilość wykonywanych w pewnym okresie transakcji. Przed skorzystaniem z dowolnej promocji bankowej należy bardzo dokładnie przeczytać jej regulamin, aby później nie być zaskoczonym. Pomocne mogą być recenzje poszczególnych produktów bankowych, dostępne na przykład na portalu https://polakoszczedza.pl/promocje-bankowe/

 

Jakie są nagrody do zdobycia po skorzystaniu z promocji bankowych? Czy każdy je otrzyma?

Banki prześcigają się w oferowanych prezentach. Nadal największą popularnością cieszy się gotówka przelewana na konto - zmusza to niejako klienta do utrzymania przez pewien czas rachunku. Coraz częściej banki szukają także alternatywnych rozwiązań. Przekazywane są upominki rzeczowe, gadżety lub nawet bony zakupowe. Te ostatnie częściej trafiają do klientów młodych i są połączone z promocjami dotyczącymi kart kredytowych i lokat terminowych.

 

Konto osobiste - czy jego częsta zmiana jest korzystna? Jak znaleźć instrument finansowy, który najbardziej nam odpowiada?

Różne rachunki rozliczeniowe mają odmienne warunki oraz benefity z ich korzystania. Promocje bankowe pozwalają nie tylko poznać rozwiązania z innych banków, ale również na podnieść standard konta osobistego do takiego, który bardziej nam odpowiada. Dzięki temu można skorzystać z dodatkowych benefitów. Może się okazać, iż nowe konto bankowe będzie dużo tańsze (być może darmowe) oraz prostsze w obsłudze względem dotychczasowego produktu.