Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

PrestaShop
Posiadasz własny sklep internetowy na platformie e-commerce PrestaShop i planujesz rozwinąć swój biznes poprzez nowy kanał sprzedaży – Allegro? A może sprzedajesz już na tym serwisie i chcesz założyć nowy sklep internetowy? Jeśli rozważasz któreś z tych rozwiązań, jesteś na dobrej drodze, aby kreować własną, silną markę oraz budować dobry kontakt z konsumentem. To także idealne rozwiązanie, aby zyskać kolejnych klientów. Zarządzanie dwoma kanałami sprzedaży nie jest jednak łatwe. Na szczęście integracja PrestaShop z Allegro jest możliwa – dowiedz się o tym więcej!

 

 

Integracja sklepu internetowego z Allegro

Wielu przedsiębiorców, którzy tworzą własną markę i pragną uczynić ją rozpoznawalną, rozpoczyna swą działalność od uruchomienia sklepu internetowego. Doskonałym narzędziem do tego jest PrestaShop – ta platforma e-commerce oferuje wiele przydatnych funkcji.

Prowadzenie własnego biznesu nie należy jednak do najłatwiejszych zadań – na rynku pojawia się coraz więcej konkurentów, a konsumenci stają się coraz bardziej wymagający co do realizacji zamówień. Biorąc pod uwagę fakt, że w Internecie dostępnych jest tysiące ofert sklepów internetowych, niezwykle trudno jest się przebić z naszymi produktami – właśnie dlatego nasz plan rozwoju powinien uwzględniać dodanie kolejnego kanału sprzedaży, aby dotrzeć do znacznie większej liczby potencjalnych nabywców. Warto postawić przy tym na najpopularniejszą w Polsce platformę typu marketplace, jaką jest Allegro.

 

Dlaczego warto sprzedawać na Allegro?

Allegro jest niezaprzeczalnym liderem w Polsce, jeśli chodzi o zakupy online. Ta platforma e-handlu stanowi pierwszy wybór zakupowy dla większości internautów w kraju – odnotowuje miliony odwiedzin miesięcznie. Ponadto, Allegro zbudowało wokół swej marki duże zaufanie. Konsumenci mają duże poczucie bezpieczeństwa przy dokonywaniu zakupów na tym serwisie – z tego powodu, jeśli klienci zobaczą Twoją ofertę właśnie tam, prawdopodobieństwo dokonania zakupu jest znacznie większe.

 

Jak zintegrować sklep internetowy z Allegro?

Jeśli pragniesz rozwinąć swój biznes, warto rozważyć sprzedaż na Allegro. W tym miejscu pojawia się jednak wiele wątpliwości, co do zamieszczania na serwisie oferty, kontrolowania realizacji zamówień na dwóch panelach, jak i zarządzania magazynem. Problematyczne może być także generowanie listów przewozowych. Na szczęście możliwa jest integracja sklepu na PrestaShop z Allegro!

Baselinker pozwala na integrację tych dwóch kanałów sprzedaży! Można go zintegrować z większością popularnych sklepowych platform, takich jak WooCommerce, IdoSell, Shoper, Magento czy właśnie PrestaShop. Oprogramowanie pobiera zamówienia z Allegro razem z informacjami o wysyłkach oraz płatnościach, a następnie wgrywa je do sklepowego panelu. W taki sposób możemy zarządzać sprzedażą w dokładnie taki sam sposób, jak dotychczas, poszerzając przy tym działalność o dodatkowy kanał.

Wdrożenie Baselinkera nie jest jednak proste. Warto powierzyć to zadanie profesjonalistom – dowiedz się więcej o tym, jak działa integracja Prestashop a Allegro.

 

Integracja Allegro z nowym sklepem internetowym

Niektórzy przedsiębiorcy rozpoczynają jednak działalność od serwisu Allegro, aby z czasem rozwijać sprzedaż za pomocą sklepu internetowego. W tym przypadku również warto wykorzystać Baselinkera – pozwala on zintegrować te dwa kanały, automatyzując wiele działań. Dzięki niemu możemy oszczędzić wiele czasu oraz pieniędzy, jak i zniwelować ryzyko rozbieżności między sklepem internetowym i Allegro.

 

Integracja PrestaShop z Allegro – dlaczego warto?

Jeśli chcesz wyróżnić się na tle konkurencji oraz osiągnąć sukces na rynku, niezbędny jest efektywny system zarządzania sprzedażą. Dzięki niemu możemy kontrolować procesy sprzedaży, zwiększając ich wydajność i osiągając cele sprzedażowe. Odpowiednie zarządzanie pozwala usatysfakcjonować klientów oraz budować ich lojalność względem Twojego biznesu. Wszystko to umożliwia integracja PrestaShop z Allegro przy pomocy Baselinkera. Korzyści to:

  • kontrola nad zamówieniami – korzystasz z wielu kanałów sprzedaży, ale obsługujesz jeden panel,
  • aktualizacja stanów magazynowych, niezależnie od źródła zakupów – niwelacja ryzyka rozbieżności,
  • automatyzacja wielu czynności – m.in. generowanie faktur czy listów przewozowych odpowiednio do wybranej przez klienta formy wysyłki,
  • aktualizacja cen w sklepie i na Allegro w tym samym momencie.

Baselinker pozwala na łatwiejsze zarządzanie kanałami sprzedaży. Ponadto, integracja PrestaShop z Allegro umożliwia automatyzację wielu działań, dzięki czemu nie przeznaczamy czasu na wykonywanie powtarzalnych czynności. Pozwala ona na większą kontrolę nad zamówieniami oraz magazynem. Brzmi dobrze? Nie czekaj, zintegruj sklep internetowy z Allegro i rozwiń swój biznes!

 

Co trzeba wiedzieć o drabinach aluminiowych?

Kubki szklane w gastronomii – czy warto dodawać nadruk?

WhitePress Prawa