Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times
pozycjonowanie seo sklepu prestashop prestaguru
W pozycjonowaniu strony internetowej bardzo ważny jest content. Każda zakładka powinna zawierać odpowiednią treść zawierającą wystarczającą ilość wystarczających słów kluczowych, by na ich podstawie lepiej wypromować naszą www. Niemal wszyscy korzystamy z wyszukiwarki i szukając pewnych produktów, usług czy informacji, wpisujemy słowa, które intuicyjnie i naturalnie przyjdą nam na myśl. Czasem nie potrafimy precyzyjnie określić tego, czego szukamy, bo na przykład nie wiemy jak to się nazywa.
Dodatkowo wiele osób wyszukuje informacji na smartfonie, gdzie zwykle pisze się po prostu bardzo hasłowo. Aby odpowiednio wypozycjonować nasz sklep, należy zebrać te wszystkie słowa używane przez zwykłego użytkownika, który nie jest specjalistą w danym temacie, by móc skierować ruch na naszą stronę www. Część słów można oczywiście wymyślić, ale nie musimy – są do tego odpowiednie narzędzia. Są one płatne i trzeba umieć z nich korzystać, dlatego najlepiej powierzyć je profesjonalnej firmie, która zajmuje się właśnie pozycjonowaniem. Możemy sami zaproponować frazy, ale specjalista oceni, czy są one opłacalne i konkurencyjne. 
 
 

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop a dobór słów kluczowych

 

W pozycjonowaniu strony internetowej bardzo ważny jest content. Każda zakładka powinna zawierać odpowiednią treść zawierającą wystarczającą ilość wystarczających słów kluczowych, by na ich podstawie lepiej wypromować naszą www. Niemal wszyscy korzystamy z wyszukiwarki i szukając pewnych produktów, usług czy informacji, wpisujemy słowa, które intuicyjnie i naturalnie przyjdą nam na myśl. Czasem nie potrafimy precyzyjnie określić tego, czego szukamy, bo na przykład nie wiemy jak to się nazywa. Dodatkowo wiele osób wyszukuje informacji na smartfonie, gdzie zwykle pisze się po prostu bardzo hasłowo. Aby odpowiednio wypozycjonować nasz sklep, należy zebrać te wszystkie słowa używane przez zwykłego użytkownika, który nie jest specjalistą w danym temacie, by móc skierować ruch na naszą stronę www. Część słów można oczywiście wymyślić, ale nie musimy – są do tego odpowiednie narzędzia. Są one płatne i trzeba umieć z nich korzystać, dlatego najlepiej powierzyć je profesjonalnej firmie, która zajmuje się właśnie pozycjonowaniem. Możemy sami zaproponować frazy, ale specjalista oceni, czy są one opłacalne i konkurencyjne.

 

Specyfika pozycjonowania sklepu PrestaShop

 

Jeśli skupiamy się na pozycjonowaniu sklepu PrestaShop musimy wiedzieć, że działania trochę różnią się od działań e-comerce i SEO na innych platformach. Nie jest to duża różnica, ale trzeba zwrócić uwagę, że PrestaShop posiadają specyficzny skrypt i powinniśmy podejść do niego trochę inaczej niż do takich na platformie WordPress. Specjalistyczna firma SEO, która posiada wystarczające doświadczenie, powinna wiedzieć jak ugryźć ten temat. W pozycjonowaniu ważne jest to, że adresy URL powinny być przyjazne dla użytkowników, naszych potencjalnych kupujących. Adres powinien mówić coś o naszej stronie internetowej, o jej tematyce, może kategorii. Nie można też zapomnieć o optymalizacji strony internetowej, czyli przygotowanie jej na zwiększony ruch. Strona nie powinna zawierać błędów, powinna być czytelna i zawierać odpowiednie treści na każdej podstronie.

 

Jakie inne działania SEO mają wpływ na pozycję w Google?

 

Oprócz wszystkich opisanych powyżej działań, nie powinniśmy zapomnieć o copywritingu. Słowa kluczowe to jedno, ale wartościowa treść to drugie. Treść musi być przydatna dla użytkowników, być dla nich w jakiś sposób pomocna. Bardzo dobrze działają treści o charakterze poradnikowy, które są faktycznie cenne. Oczywiście, w każdym tekście powinna być delikatna reklama naszej firmy czy konkretnego produktu bądź usługi, które oferujemy, by zachęcić odbiorcę do zakupu. Dobry copywriter potrafi taki tekst zrównoważyć – nachalna reklama może niestety przynieść efekt odwrotny od zamierzonego i odstraszyć potencjalnych kupców z naszej strony internetowej. Ważne jest też, aby pisać językiem swoich odbiorców. Jeśli sprzedajemy przykładowo pampersy dla dzieci, musimy pisać w sposób przyjazny dla rodziców, językiem korzyści, który do nich przemówi. Jeśli sprzedajemy karmę dla zwierząt, musimy być z kolei dobrze widziani w oczach miłośników

PrestaGuru.pl

Najważniejsze rzymskie zabytki

Rejestracja i zmiana danych spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym za pośrednictwem nowej platformy – Portalu Rejestrów Sądowych.

WhitePress Prawa