Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times
1.poradyprawnedlabiznesu
Pomoc prawna jest nieodłącznym elementem prowadzenia dużych i średnich przedsiębiorstw, zwłaszcza działających w oparciu o przepisy, regulujące prawo spółek. Porady prawne sprawdzają się jednak nie tylko w przypadku właścicieli dużych firm oraz tych, prowadzących intensywny rozwój. Działania, mające na celu zatrudnienie pracowników, udział w programach pomocowych, akcjach społecznych oraz niestety, zwolnieniach pracowników często są powodem konieczności skorzystania z porady prawnej w biznesie małym i średnim. Porady prawne są niezwykle istotne w przypadku, gdy na ternie zakładu pracy pracownik dozna uszczerbku na zdrowiu.

 

 

 

Czy Twoja firma potrzebuje prawnika na stałe?

Stała pomoc prawna jest niezbędna w przypadku, gdy Twój biznes działa na rynku krajowym lub międzynarodowym, zatrudniając wielu pracowników, współpracując z podmiotami gospodarczymi i rozwijając zasięg swojej oferty na nowe terytoria. W opinii kancelarii Adwokackiej z Chełma (https://adwokat-grzywna.pl/) porady prawnika są niezbędne podczas sporządzania umów o pracę z pracownikami, umów handlowych z kontrahentami oraz wszelkiej dokumentacji, niezbędnej na co dzień, w kontakcie z klientami. Umowy kupna – sprzedaży, umowy pożyczkowe, umowy przedwstępne – bez względu na to, w jakim sektorze działa Twoja firma, stała opieka prawna jest niezbędna. Porady prawne na co dzień są niezbędne w przypadku, gdy należy dopilnować interesów prawnych firmy, reprezentując ją w rozmowach z kontrahentami oraz w przypadku, gdy pracownicy lub związki zawodowe dochodzą swoich roszczeń. W przypadku, gdy na terenie zakładu pracy miał miejsce wypadek z udziałem pracownika, niezbędne będzie doradztwo w celu ustalenia osoby, winnej wypłaty odszkodowania. Porady prawnika w sporach sądowych z pracownikami oraz reprezentacja pracodawcy w sądzie są niezbędne.

 

Kiedy porady prawne dla biznesu mogą być sporadyczne?

Twoja firma nie potrzebuje prawnika na stałe wtedy, gdy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, rozliczasz się comiesięcznie w oparciu o ten sam lub podobny zakres faktur, masz stałych klientów i nic nie zmieniasz. Jeżeli jednak postanowisz uzyskać środki finansowe, pochodzące z dotacji, na rozwój lub modernizację, warto skorzystać z porady prawnej. Podobnie w przypadku, gdy jeden na setki obsłużonych klientów rości sobie niezasadne prawa, mimo, iż Twoje usługi były na najwyższym poziomie, z pełnym uwzględnieniem przepisów prawnych i regulaminu. Korzystaj z porady prawnika w sytuacjach, gdy masz wątpliwości lub wtedy, gdy Twój biznes nie powinien paść ofiarą nieprawidłowości lub niewłaściwych zachowań osób z zewnątrz. 

WhitePress Prawa